Biegi narciarskie - PŚ: Johaug wygrywa "10" klasykiem

• Data publikacji: 30.11.2019, 11:17

Norweżka Therese Johaug wygrała drugi bieg inaugurującego sezon Pucharu Świata cyklu "Ruka Triple".

Znakomita norweska biegaczka narciarska zwyciężyła w sobotnie przedpołudnie na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną. Czas, w którym pokonała całą tę trasę to - 26:47.5. Pozostałe miejsca na podium uzupełnienily Krista Parmakoski z Finlandii oraz Rosjanka Natalia Nepryaeva.

Johaug tyko na pierwszym pomiarze czasu nie była na czele stawki, a prowadziła młoda Szwedka Frida Karlsson. Na kolejnych kilometrach, Norweżka konsekwentnie powiększała już swoją przewagę. Warto wyróżnić też Czeszkę Katerine Razymovą, która do samego końca biegła w czołówce i ostatecznie zajęła bardzo dobre piąte miejsce.

Udany występ zaliczyły też reprezentantki Polski, a zwłaszcza Izabela Marcisz, która zajęła 33. miejsce, ocierając się tym samym o pierwsze punkty w karierze. Nieźle pobiegła też Monika Skinder, finiszując na 47. pozycji, a trochę gorzej poszło Weronice Karcie, która była 76.