Kolarstwo torowe - PŚ: drużyna sprinterek tuż za podium
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Kolarstwo torowe - PŚ: drużyna sprinterek tuż za podium

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 29.11.2019, 14:11

Na torze w Hongkongu zaczęła się trzecia w sezonie runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Pierwszego dnia najbliżej medalu były Marlena Karwacka i Urszula Łoś, które zajęły 4. miejsce w sprincie drużynowym. Polki dwukrotnie ustanowiły rekord kraju.

 

Po dłuższej przerwie w Hongkongu rozpoczęła się kolejna runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Piątek przebiegał pod znakiem rywalizacji drużynowej. W sprincie drużynowym wystartowały Urszula Łoś i Marlena Karwacka, które prezentują coraz lepszą formę. W kwalifikacjach dzisiejszych zawodów Polki zajęły 3. miejsce z czasem 33,470, przegrywając jedynie z Chinkami i Niemkami. Rywalkami naszych zawodniczek w pierwszej rundzie były Meksykanki - Luz Daniela Gaxiola Gonzalez i Jessica Salazar Valles. Karwacka i Łoś wygrały z rekordem Polski - 33,161. Nasza drużyna zakwalifikowała się do wyścigu o brązowy medal, w którym zmierzyła się z Linyin Zhang i Wei Zhuang z ekipy China National Track Stars. Bieg o trzecie miejsce był niezwykle wyrównany. Zakończył się zwycięstwem Chinek o 13 tysięcznych. Karwacka i Łoś po raz kolejny pobiły rekord Polski (33,078) i zajęły 4. miejsce. W finale Niemki Grabosch i Hinze wygrały z Chinkami Lin i Zhong.

 

Liczyliśmy także na dobry wynik drużyny sprinterów. W kwalifikacjach Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski zajęli 5. pozycję z czasem 43,798. Tym samym polski zespół w pierwszej rundzie zmierzył się z Niemcami. Tradycyjnie Krzysztof Maksel zastąpił Patryka Rajkowskiego. Polacy przez większą część wyścigu prowadzili, ale ostatecznie minimalnie wygrali Niemcy. Reprezentanci Polski osiągnęli wynik 43,277 i przegrali o 17 tysięcznych. Czas naszych kolarzy był także zbliżony do rekordu kraju oraz gorszy jedynie od Holandii i Niemiec w półfinale. Polacy zostali sklasyfikowani na 5. miejscu. Po kolejne zwycięstwo sięgnęli Holendrzy. Roy van der Berg, Harrie Lavreysen i Jeffrey Hoogland wygrali w finale z Niemcami - Ericiem Englerem, Timo Bichlerem i Stefanem Botticherem.

Wczoraj rozegrano kwalifikacje wyścigu drużynowego. Damian Sławek, Wojciech Pszczolarski, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński zajęli ostatnie, 11. miejsce z wynikiem 4:10,329. Medale zdobyli Niemcy, Nowozelandczycy i Szwajcarzy. W polskiej kadrze kobiet znalazły się tylko sprinterki, więc w wyścigu drużynowym nasz zespół nie wystartował. Triumfowały Nowozelandki, które w finale po świetnej końcówce dystansu pokonały Belgijki. W wyścigu o brąz Korea Południowa wygrała z Niemcami.

 

Sprint drużynowy kobiet:

1. Niemcy
2. Chiny
3. China National Track Stars
4. Polska

Sprint drużynowy mężczyzn:

1. Holandia
2. Niemcy
3. Francja
4. Nowa Zelandia
5. Polska

Wyścig drużynowy mężczyzn:

1. Niemcy
2. Nowa Zelandia
3. Szwajcaria
4. Włochy
...
11. Polska

Wyścig drużynowy kobiet:

1. Nowa Zelandia
2. Belgia
3. Korea Południowa
4. Niemcy

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.