Badminton: przegrana Dąbczyńskiej w Walii

• Data publikacji: 28.11.2019, 19:38

Wiktoria Dąbczyńska odpadła w pierwszej rundzie badmintonowego Welsh International.

Kolejnym turniejem, na którym nasza najlepsza singlistka szukała punktów do rankingu olimpijskiego był rozgrywany w Cardiff Welsh International. Polka rozstawiona była w turnieju z ósemką i wydawało się, że nie tylko jest faworytką meczu pierwszej rundy z Irlandką Rachael Darragh, ale powinna mierzyć co najmniej w ćwierćfinał.

Niestety zmęczenie dziesiątkami tysięcy kilometrów przemierzonymi w ostatnich tygoniach, ciągłymi zmianami stref czasowych i klimatycznych dało znać o sobie. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, zawodniczki graly na zasadzie punkt za punkt. Irlandka przewagę zaczęła budować po przerwie technicznej. Najpierw wynosiła ona dwa punkty, potem cztery, aż doszło do stanu 19:14. Wiktoria odrobiła jeszcze znaczną część strat, ale przechylić szali na swoją stronę nie dała rady.

Druga partia to już wyraźna przewaga Darragh i coraz gorsza gra słabnącej Dąbczyńskiej. Na przerwie technicznej wynik brzmiał 11:7 z perspektywy Irlandki, a potem ona tylko rosła. Przy stanie 20:8 Polka obroniła kilka lotek meczowych, ale ostatecznie przegrała i na I rundzie zakończyła grę w walijskim turnieju.