Łyżwiarstwo szybkie - PŚ: znakomite rezultaty w grupie B!

• Data publikacji: 24.11.2019, 21:21

Na zakończenie trzydniowego Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który odbywał się w Tomaszowie Mazowieckim, biało - czerwoni osiągnęli znakomite rezultaty. W grupie B Karolina Bosiek okazała się najlepsza na dystansie 1500 m, a Artur Nogal był drugi na 500 m.

1500 m kobiet

Jako pierwsza na tym dystansie wystartowała grupa B, gdzie oglądaliśmy występy dwóch Karolin - Bosiek i Gąseckiej. Ta pierwsza może być niezwykle z siebie zadowolona, bowiem z czasem 1:59.40 okazała się najlepsza. Karolina Gąsecka zakończyła zmagania na 15. miejscu ze stratą 4.11 sekundy. W grupie A dzielnie walczyła nasza jedynaczka - Natalia Czerwonka. Polka pojechała w czasie 1:59.516, czyli wolniej od Bosiek. Wystarczyło to do zajęcia 16. pozycji. Zwyciężyła  z rekordem toru Holenderka Ireen Wüst (1:56.627).

500 m mężczyn

Tradycyjnie już jako pierwsza rywalizowała grupa B. Mieliśmy w niej trzech reprezentantów Polski. Najlepiej spisał się Artur Nogal, który z czasem 35.313 zajął rewelacyjne drugie miejsce. Dobry start zanotował Artur Waś, plasując się na 5, pozycji z rezultatem 35.505. Nieco słabiej pojechał Damian Żurek. Czas 35.643 dał mu 9. lokatę. Grupa A należała do Japończyków, którzy zwyciężyli dubletem. Tatsuya Shinhama wyprzedził swojego rodaka Yumę Murakamiego. Piotr Michalski zajął 18. miejsce z czasem 35.599.

Bieg drużynowy mężczyzn

13 zespołów zostało podzielonych na dwie dywizje i nasza drużyna rywalizowała w dywizji B. Polacy w składzie Adrian Wielgat, Marcin Bachanek, Artur Janicki i Szymon Pałka zajęli w niej trzecie miejsce z czasem 3:53.328. Zwyciężyli Chińczycy przed Nowozelandczykami. W grupie A bezkonkurencyjni byli Holendrzy, którzy wygrali z czasem 3:45.689. Kolejne miejsca na podium zajęli Japończycy i Rosjanie.

Bieg masowy kobiet

Na zakończenie zmagań w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano bieg masowy kobiet. W porównaniu z poprzednim tygodniem w finałowym wyścigu zobaczyliśmy tylko Karolinę Bosiek, która awans uzyskała z siódmego miejsca z półfinału A. Także i tym razem Polce nie udało się zawojować wiele, bowiem ostatecznie została sklasyfikowana na 14. pozycji. Zwyciężyła Holenderka Irene Shouten. Za nią linię mety przekroczyła Kanadyjka Ivanie Blondin, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Nana Takagi. Karolina Gąsecka odpadła w półfinale B.