Pięciobój nowoczesny: mikst ze srebrem ME U24

• Data publikacji: 24.11.2019, 20:34

W Drzonkowie zakończyły się pięciobojowe Mistrzostwa Europy U24. Reprezentacja Polski zakończyła je z jednym medalem, srebrem wywalczonym w mikście przez Natalię Dominiak i Kamila Kasperczaka.

Konkurencja mikstów kończyła zmagania pięcioboistów w Drzonkowie. Wystartowały w niej dwa nasze duety i przez cały czas liczyły się w walce o medale. Najgorzej poszło im w pływaniu, po którym zajmowały miejsca poza czołową czwórką. Pozycje obie pary - Natalia Dominiak z Kamilem Kasperczakiem oraz Daria Niedziałkowska z Oskarem Paradowskim poprawiły po całkiem udanej szermierce. Ta druga nasza para świetnie poradziła sobie na parkurze, gorzej poszło Dominiak i Kasperczakowi, ale przed laser runem obie pary były na czołowych miejscach. Ostatecznie mistrzostwa zwyciężyli Niemcy, na drugim miejscu finiszowali Dominiak z Kasperczakiem, Niedziałkowska z Paradowskim musieli się zadowolić miejscem tuż za podium.

W piątek rywalizowały w konkursie indywidualnym panie. Najwyżej sklasyfikowana z Polek, Natalia Dominiak była siódma, w głównej mierze dzięki świetnemu startowi w ostatniej konkurencji. Pozostałe Polki finiszowały poza czołową dziesiątką. Katarzyna Ligęza była 15., Julia Dąbrowska 20., a Agnieszka Wysokińska 23. Mistrzynią Europy Młodzieżowców została reprezentantka Litwy Aurelija Tamasauskaite. Na drugim stopniu podium stanęła Szwajcarka Anna Jurt. Brązowy medal imprezy zdobyła Białorusinka Katsiaryna Etsina.

W sobotę rywalizowali Panowie. Z Polaków najwyżej sklasyfikowany został Kasperczak, który zajął szóste miejsce. W pierwszej dziesiątce zmieścił się jeszcze Oskar Paradowski. Marcel Suliga ukończył mistrzostwa jako 28, Igor Powroźnik zaś na 32 miejscu. Złotym medalistą mistrzostw został Czech Marek Grycz. Srebrny medal zdobył reprezentant Litwy Dovydas Vaivada. Na trzecim stopniu podium stanął Niemiec Pele Uibel.