El. ME U-19: wysoka porażka Polski z Rosją

• Data publikacji: 19.11.2019, 17:05

Polska reprezentacja do lat 19 poległa z kretesem w starciu z Rosją. Polacy porażką 0:4 przekreślili swoje szanse na awans do Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Polacy przed meczem zajmowali drugie miejsce w grupie 5., które premiowało nas do awansu do drugiej rundy kwalifikacji. Do utrzymania tej lokaty wystarczył remis z Rosją. Dzisiejszy przeciwnik Polski jednak nie zamierzał stać z założonymi rękami i już w 20. minucie wyszedł na prowadzenie po golu Kosariewa. Jeszcze przed przerwą Rosjanie podwyższyli prowadzeniem, a na listę strzelców wpisał się obrońca Wachanija.

Po przerwie gra Polaków wcale nie uległa poprawie. Rosja nadal kontynuowała swoją rozpoczętą strzelaninę, a piłkę do siatki Miszty wbili jeszcze Edgar Sewikjan i Igor Szkolnik. Tym samym Polska przegrała aż 0:4 i ostatecznie kończy swoją przygodę z eliminacjami. Rosja zaś wskakuje na drugą pozycję i dzięki temu awansują dalej.

Polska - Rosja 0:4 (0:2)

Bramki: 20' Kosariew, 37' Wachanija, 50' Sewikjan, 66' Szkolnik

Polska: Miszta - Karbownik, Bogacz, Nawrocki, Bejger (81' Dymerski) - Kamiński, Czyż (87' Mruk), Zalewski (61' Białek), Marchwiński (81' Żukowski), Hyjek (61' Wędrychowski) - Bida

Rosja: Budacziew (87' Botnar) - Wachanija, Prochijn, Agapow, Bykowski - Krawtsow, Mikuszin, Szkolnik (72' Petrow), Litwinow (72' Makarow), Sewikjan (87' Oganesjan) - Kosariew (82' Kotowoj)

Kartki: 42' Czyż, 56' Bogacz, 75', 80' (czerwona) Wędrychowski - 90' (czerwona) Bykowski