Łyżwiarstwo figurowe - Warsaw Cup: Jekaterina Kurakowa ze złotem!

• Data publikacji: 18.11.2019, 17:32

Złoty medal w konkurencji solistek podczas zawodów Warsaw Cup zdobyła reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa! W konkurencji par tanecznych Justyna Plutowska i Jeremie Flemin awansowali z siódmej pozycji na piąte miejsce.

Warsaw Cup, międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym rozgrywane w ramach prestiżowego cyklu ISU Challenger Series w łyżwiarstwie figurowym odbyły się w miniony weekend na warszawskim Torwarze. W konkurencji solistek na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa, która awansowała z drugiego miejsca po programie krótkim. Bezbłędnie wykonanym programem dowolnym Polka ustanowiła nowy rekord sezonu zarówno za sam program (135.39), jak i w łącznej ocenie sędziowskiej (201.47). Dla reprezentantki Polski to pierwsze wygrane zawody tej rangi. Warto dodać, że Jekaterina Kurakowa pokonała utytułowaną Amerykankę Bradie Tennell, która była liderką po programie krótkim. Ostatecznie ukończyła Warsaw Cup na drugiej pozycji (189.01), z kolei Rosjanka Elizaveta Nugumanova zamknęła podium (186.02).

W konkurencji par tanecznych nasi reprezentanci Justyna PlutowskaJeremie Flemin awansowali z siódmej pozycji po tańcu rytmicznym na piąte miejsce. Reprezentanci Polski w łącznej ocenie sędziowskiej zdobyli 156.49 pkt. W tej konkurencji najlepsi okazali być się Francuzi Marie-Jade LauriaultRomain Le Gac (185.48). Srebro wywalczyli Rosjanie Ksenia Konkina i Pavel Drozd (178.43), z kolei brąz powędrował w ręce Amerykanów Caroline Green i Michael Parsons (172.16).

Wśród solistów zarówno złoto, jak i srebro powędrowało w ręce reprezentantów Rosji Andrei Mozaleva (223.25) oraz Petra Gumennika (214.24). Na najniższym stopniu podium stanął Koreańczyk June Hyoung Lee (205.20). Z kolei nasz reprezentant Krzysztof Gała ukończył rywalizację na ostatniej, 25. pozycji z łącznym wynikiem 127.35. W konkurencji par sportowych triumfowali Amerykanie Jessica Calalang Brian Johnson, którzy uzyskali najwyższą notę (191.46). Na drugim stopniu podium znaleźli się Alina Pepeleva i Roman Pleshkov (188.79), podium zamknęli Justine Brasseur i Mark Bardei (172.21).