Łyżwiarstwo figurowe - GP: dominacja Rosjan

• Data publikacji: 18.11.2019, 14:02

Zawody Rostelecom Cup, które w miniony weekend odbyły się w Moskwie zostały zdominowane przez rosyjskich łyżwiarzy figurowych. W konkurencji solistek złoto oraz srebro powędrowały w ręce Alexandry Trusovej oraz Evgenii Medvedevej. Wśród par sportowych dwa pierwsze miejsca na podium także należały do Rosjan. Alexandra Boikova i Dmitrii Kozlovski oraz Evgenia Tarasova i Vladimir Morozov wywalczyli złoto oraz srebro dla swojego kraju.

Rostelecom Cup to kolejne zawody w prestiżowym cyklu Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym, które w miniony weekend (15-17.11) okazały być się szczęśliwe dla gospodarzy, bowiem w każdej konkurencji to właśnie Rosjanie stawali na najwyższym stopniu podium. W konkurencji solistek niepokonana okazała być się Alexandra Trusova, która awansowała z drugiej pozycji po programie krótkim na najwyższy stopień podium, tym samym zdobywając drugie złoto zagwarantowała sobie miejsce w finale zawodów. Występująca do muzyki z filmu "Gra o Tron" swój program dowolny rozpoczęła od upadku przy poczwórnym salchowie, niemniej jednak błąd nie wytrącił Rosjanki z równowagi, bowiem kilka chwil później zaprezentowała poczwórnego lutza, kombinację poczwórnego toeloopa z potrójnym toeloopem, a także kombinację poczwórnego toeloopa z potrójnym salchowem. Reprezentantka Rosji mimo upadku na sam koniec występu w łącznej nocie sędziowskiej zdobyła 234.47 pkt, i tym samym pokonała swoją rodaczkę. Evgenia Medvedeva mimo bezbłędnego programu dowolnego, którym ustanowiła nowy rekord sezonu w łącznej ocenie zdobyła 225.76, co dało jej srebrny medal, z kolei brąz powędrował w ręce Amerykanki Mariah Bell.

W konkurencji par sportowych złoto powędrowało w ręce rosyjskiej pary. Alexandra BoikovaDmitrii Kozlovski podczas Rostelecom Cup zdobyli swoje drugie złoto i tym samym zagwarantowali sobie miejsce w finale zawodów Grand Prix. Rosjanie swoim znakomitym programem dowolnym ustanowili nowy rekord sezonu (149.34) prezentując m.in. potrójnego salchowa wykonywanego obok siebie, kombinację potrójnego toeloopa z podwójnym toeloopem oraz podnoszenia ocenione na czwarty poziom trudności. Ich rodacy Evgenia TarasovaVladimir Morozov wywalczyli srebrny medal, z kolei niemiecka para Minerva Fabienne HaseNolan Seegert stanęli na najniższym stopniu podium zdobywając swój pierwszy medal.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix tym razem przeniosą się do japońskiej miejscowości Sapporo, gdzie podczas NHK Trophy łyżwiarze walczyć będą o kolejne medale i miejsce w finale zawodów, który odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, a gospodarzem wielkiego finału będzie Turyn.