Piłka nożna U-20: remis wyrwany w ostatniej akcji meczu

• Data publikacji: 18.11.2019, 20:10

Polscy piłkarze do lat 20 zremisowali w Bytowie w towarzyskim meczu z Norwegią - 1:1. Bramkę dla Biało-Czerwonych, w ostatnich sekundach, zdobył Dawid Kurminowski.

Od samego początku, na murawie bytowskiego stadionu, dominowali podopieczni Jacka Magiery, ale nie potrafili skutecznie zakończyć swoich akcji ofensywnych. Norweska defensywa była bardzo dobrze zorganizowana i do przerwy gole nie padły.

Po zmianie stron, nadal atakowali Polacy, lecz bramkę zdobyli rywale. W 61. minucie, w polu karnym faulował Jakub Bednarczyk, a jedenastkę na gola, pewnym strzałem zamienił Markus Solbakken. Strata bramki podziałała na gospodarzy bardzo mobilizująco. Z rzutów wolnych próbowali zaskoczyć Madsa Christiansena - Tymoteusz Puchacz i Łukasz Poręba, ale ten dobrze bronił. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Norwegów, to w ostatniej minucie udało się naszym piłkarzom wyrównać. Piłka została dośrodkowana z rzutu rożnego, tę głową przedłużył rezerwowy, idol miejscowej publiczności - Karol Czubak, a Dawid Kurminowski z bliska wpakował ją do siatki.

Polska - Norwegia 1:1 (0:0)

Bramki: 90' Kurminowski - 61' (k.) Solbakken

Polska: Mrozek (79' Górski) - Bondarenko (79' Czubak), Kiwior, Kurminowski, Makowski, Piątkowski (46' Bednarczyk), Poręba, Puchacz, Rakoczy (68' Stasiak), Skóraś, Szota

Norwegia: Christiansen - Botheim, Christensen (89' Mikkelsen), Hagen (46' Gibson), Jarl, Pedersen, Rosler, Sandberg, Solbakken (79' Ugland), Wallem (46' Fredriksen), Williams

Żółte kartki: 60' Bednarczyk, 61' Puchacz, 61' Szota - 19' Christensen, 35' Wallem, 72' Sandberg, 90' Ugland

Sędziował: Damian Kos (Polska)