Tenis – ATP Finals: Tsitsipas lepszy od Thiema! Debel dla Francuzów

• Data publikacji: 17.11.2019, 22:30

Zaledwie rok po wygraniu Next Gen ATP Finals Stefanos Tsitsipas okazał się najlepszy w seniorskim finale sezonu. Mający 21 lat Grek pokonał w trzech setach Austriaka Dominica Thiema. W deblu najlepsi byli Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicholas Mahut, którzy pewnie pokonali Afrykanera Ravena Klaasena i Nowozelandczyka Michaela Venusa.

Spodziewano się, że starcie Stefanosa Tsitsipasa z Dominiciem Thiemem będzie wyrównane i takie też było. Pierwszy set, mimo okazji do przełamań z obu stron, zakończył się tiebreakiem. Thiem prowadził w nim już 5-2, lecz Grek zdołał doprowadzić do wyrównania. Mimo tego to Austriak mógł się cieszyć z prowadzenia po pierwszej partii, gdyż ostatecznie wygrał 8-6.

Po udanej końcówce pierwszej części spotkania prowadzący zaczął jednak grać znacznie słabiej. Popełniał liczne błędy, podczas gdy Tsitsipas prezentował swój najlepszy tenis. Dzięki temu drugiego seta Grek wygrał aż 6-2. Słabość Thiema było widać jeszcze na początku decydującej partii. Przegrywał w niej już 1-3. Zdołał jednak odrobić straty i wrócić do solidnej gry. Ponownie decydujący był tiebreak. Tym razem to Tsitsipas prowadził już 4-1, a Austriak doprowadził do wyrównania. Ze zwycięstwa 7-4 ostatecznie cieszył się mimo wszystko Grek, dla którego to największy sukces w karierze.

Stefanos Tsitsipas (GRE) [6] – Dominic Thiem (AUT) [5] 6-7(6) 6-2 7-6(4)

W deblu równych sobie nie mieli Pierre Hugues-Herbert i Nicholas Mahut. Francuzi, choć ten sezon był nierówny w ich wykonaniu, w Londynie byli poza zasięgiem rywali. Nie stracili seta w całym turnieju. W finale Ravena Klaasena z RPA i Michaela Venusa z Nowej Zelandii pokonali 6-3 6-4.

Pierre-Hugues Herbert/Nicholas Mahut (FRA) [7] – Raven Klaasen/Michael Venus (RSA/NZL) [5] 6-3 6-4