Ciężki bój z Japonkami wygrany

• Data publikacji: 12.06.2018, 22:54

Polskie siatkarki wygrały pierwszy mecz ostatniego tygodnia Ligi Narodów. Pojedynek z Japonkami rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero w tie-breaku.

W pierwszych akcjach meczu Polki spisywały się dużo lepiej i prowadziły 5:1. Na pierwszej przerwie technicznej miały jednak już tylko punkt przewagi, natomiast na drugiej to Japonki prowadziły jednym punktem. Od tamtej pory Biało-Czerwone zdobyły tylko trzy punkty, przegrywając partię do 18. Drugi set wyszedł duże lepiej naszej drużynie - od początku podopieczne Jacka Nawrockiego sukcesywnie powiększały przewagę i wygrały do 15.

Trzeci set miał bardzo wyrównany początek, jednak po powrocie na boisko z pierwszej przerwy technicznej Polki zaczęły odskakiwać rywalkom. Dobrą postawę, zwłaszcza w bloku, utrzymały do końca partii, wygrywając ją do 16.

W czwartej odsłonie spotkania Biało-Czerwone nadal dominowały na boisku. Kilkupunktowa przewaga uzyskana na początku seta utrzymywała się przez długi czas, jednak Japonki doprowadziły do remisu 18:18, a następnie wyszły na prowadzenie. Końcówka również lepiej wyszła reprezentantkom Kraju Kwitnącej Wiśnii i wygrały one 25:21, doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca partia była bardzo wyrównana i przez cały jej czas wynik oscylował wokół remisu. Nic więc dziwego, że zakończyła się grą na przewagi, z której zwycięsko wyszły Polki, triumfując 16:14 i 3:2 w całym meczu.

Polska-Japonia 3:2 (18:25, 25:15, 25:16, 21:25, 16:14)