Tenis - ATP Finals: Kubot i Melo polegli w starciu z z niepokonanym duetem

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 16.11.2019, 21:37

Po meczu trwającym 1 godzinę i 35 minut, Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali z francuską parą Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut 0:2 (3:6 6:7(4)). Tym samym stracili szansę na drugi wspólny występ w karierze w finale zawodów ATP Finals.

Pierwszy set dużo lepiej rozpoczął francuski duet, który już w drugim gemie zanotował przełamanie i wyszedł na prowadzenie 2:0. Polsko-brazylijski zespół zdołał jednak odpowiedzieć szybkim rebreakiem, a następnie utrzymał swoje podanie. Niestety, w szóstym gemie Herbert i Mahut zdobyli kolejnego breaka, a następnie do końca seta nie przegrali własnych gemów serwisowych, dzięki czemu wygrali premierową odsłonę 6:3.

Drugi set ponownie lepiej rozpoczęła francuska para, notując przełamanie już w pierwszym gemie. Podobnie jak w pierwszej partii Kubot i Melo odpowiedzieli rebreakiem i wyrównali stan meczu. Następnie przebieg spotkania był bardzo wyrównany, co doprowadziło do tiebreaka. Ten lepiej zaczęli Herbert i Mahut, szybko wychodząc na prowadzenie 3:0. Rozstawiona z "7" para utrzymała tą przewagę do końca, wygrywając tego seta 7:6(4), a cały mecz 2:0.

W finale turnieju ATP Finals Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut zmierzą się z rozstawionymi z numerem "5", Ravenem Klaasenem i Michaelem Venusem. Dla obu zespołów będzie to szansa na pierwszy taki tytuł w karierze.

Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut (FRA/FRA) [7] – Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [2] 2:0 (6:3 7:6(4))