Łyżwiarstwo figurowe - GP: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na czwartej pozycji!

• Data publikacji: 16.11.2019, 18:20

Reprezentanci Polski Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew podczas Rostelecom Cup zajęli czwarte miejsce! Na tafli w Moskwie w rywalizacji par tanecznych triumfowali gospodarze Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov. Niespodziankę swojej publiczności sprawili soliści, bowiem na podium stanęło aż trzech Rosjan! To drugie w historii w pełni rosyjskie podium podczas Rostelecom Cup od 1998 roku, kiedy to Aleksiej Urmanow, Jewgienij Pluszczenko i Alekandr Abt zdominowali podium.

Podczas Rostelecom Cup odbywającego się Moskwie w rywalizacji par tanecznych na tafli zobaczyć mogliśmy reprezentantów Polski Natalię KaliszekMaksyma Spodyriewa, którzy utrzymali swoją pozycję po tańcu rytmicznym i tym samym ukończyli zawody na wysokim czwartym miejscu. Podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej na półmetku rywalizacji do hiszpańskiej pary tanecznej tracili zaledwie dwa punkty. Ostatecznie to właśnie Sara HurtadoKirill Khaliavin okazali się być lepsi. Mimo, że naszym reprezentantom nie udało się zdobyć medalu zajęli wysoką czwartą pozycję z łącznym wynikiem 178.70 pkt. Programem do muzyki z filmu "Dirty Dancing" polska para porwała publiczność zgromadzoną w hali w Moskwie prezentując m.in. podnoszenia ocenione na czwarty poziom trudności, czy twizzle, które u Natalii oceniono na trzeci, a u Maksyma na czwarty poziom. W konkurencji par tanecznych to para gospodarzy okazała być się najlepsza. Victoria SinitsinaNikita Katsalapov swoim programem dowolnym ustanowili nowy rekord sezonu zdobywając 126.06, a w łącznej ocenie uzbierali 212.15 pkt. Srebro powędrowało do Kanadyjczyków Piper GillesPaula Poiriera (207.64).

Medale dla Rosji w rywalizacji solistów wywalczyło aż trzech Rosjan, wśród nich Alexander Samarin, który stanął na najwyższym stopniu podium zostając tym samym pierwszym Rosjaninem, który od 2009 roku wygrał Rostelecom Cup. Samarin zachwycił kombinacją poczwórnego Lutza z potrójnym toeloopem. W swoim programie dowolnym wykonywanym do utworu "Good News" zaprezentował jeszcze sześć skoków z trzema obrotami. Rosjanin ustanowił także nowy rekord sezonu zdobywając 171.64 pkt. Alexander Samarin po raz pierwszy w swojej karierze zakwalifikował się do finału zawodów. Srebrny medal wywalczył Dmitri Aliev, z kolei brąz Makar Ignatov. To drugie w historii w pełni rosyjskie podium podczas Rostelecom Cup od 1998 roku, kiedy to Aleksiej Urmanow, Jewgienij Pluszczenko i Alekandr Abt zdominowali podium zdobywając złoto, srebro oraz brąz dla Rosji.