El. ME U-19: pewna wygrana z Kosowem

• Data publikacji: 16.11.2019, 16:30

Po bolesnej porażce z Walią (0:3), polscy piłkarze do lat 19, aby myśleć jeszcze o awansie do drugiej rundy eliminacji, musieli wygrać z Kosowem. Tak też się stało, a nasi piłkarze zwyciężyli wysoko - 4:1.

Młodzi polscy piłkarze byli faworytami tego meczu, ale po porażce z Walią ciążyła na nich lekka presja. Oni jednak nie zawiedli po raz drugi, a to co najważniejsze, wydarzyło się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maik Nawrocki, a w doliczonym jej czasie, na - 3:0, podwyższył Bartosz Białek.

Losy tego starcia były już rozstrzygnięte, a ostatnie emocje miały miejsce w samej końcówce. W 88. minucie, bramkę dla Kosowa zdobył rezerwowy Granit Berisha. Natomiast w dodatkowym czasie gry, "kropkę nad i", postawił polski rezerwowy Bartosz Bida. Dzięki tej wygranej, Polacy wskoczyli na drugie miejsce w tabeli i zachowali szanse na awans do kolejnej fazy. O to, nie będzie jednak łatwo, gdyż ostatnim przeciwnikiem będą nieobliczalni Rosjanie.

Polska - Kosowo 4:1 (3:0)

Bramki: 40', 42' Nawrocki, 45+2' Białek, 90+3' Bida - 88' Berisha

Polska: Miszta - Bejger, Nawrocki, Bogacz, Karbownik (63' Dymerski) - Czyż (63' Gierach), Kamiński (75' Wędrychowski), Hyek (81' Żukowski), Marchwiński - Zalewski (75' Bida), Białek

Kosowo: Terziu - Bytyqi, Sadriu, Halabaku (82' Uka), Pllana - Aliu (67' Berisha), Zyba (83' Tusha), Salihu - Prapashtica, Asani (82' Shabani), Krasniqi (50' Morina)

Żółte kartki: 35' Czyż, 44' Kamiński, 62' Marchwiński - 51' Morina, 66' Bytyqi

Sędziował: Volen Chinkov (Bułgaria)