Elite League U-20: wysokie zwycięstwo Polaków!

• Data publikacji: 14.11.2019, 19:12

Polscy piłkarze do lat 20, w ramach Elite League, pokonali rówieśników ze Szwajcarii aż - 5:1.

Jacek Magiera zdecydował się wystawić od pierwszej minuty dwóch debiutantów - bramkarza Bartosza Mrozka oraz napastnika Arona Stasiaka.  Co ciekawe, w wyjściowym składzie biało-czerwonych pojawiło się trzech zawodników z drugiej ligi – Mrozek (GKS Katowice), Stasiak (Górnik Łęczna) oraz Bondarenko (Skra Częstochowa). To właśnie oni należeli do wyróżniających się postaci w polskim zespole w pierwszej połowie. W 28. minucie, polski golkiper uchronił naszą drużynę przed stratą bramki, gdy swoją akcję sprytnie próbował kończyć Nishan Burkart. Siedem minut potem, Mateusz Bondarenko otworzył wynik meczu, pakując piłkę głową do bramki Helwetów.

Po zmianie stron, Biało-Czerwoni urządzili sobie prawdziwy festiwal bramek. Kilka sekund po wznowieniu gry, na - 2:0, podwyższył Tomasz Makowski, który wykorzystał płaskie podanie Jakuba Bednarczyka z prawej strony boiska. Po godzinie gry, było już - 3:0, a na listę strzelców wpisał się Aron Stasiak. 120 sekund później, gola kontaktowego zdobyli Szwajcarzy, a konkretnie Yannick Marchand strzałem głową z bliskiej odległości. Młodzi Polacy dołożyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw, w 67. minucie, Łukasz Poręba na wślizgu zamknął akcję Tymoteusza Puchacza, a cztery minuty przed końcem, cudownym uderzeniem z dystansu popisał się Bednarczyk.

Polska - Szwajcaria 5:1 (1:0)

Bramki: 35' Bondarenko, 46' Makowski, 59' Stasiak, 67' Poręba, 86' Bednarczyk - 61' Marchand

Polska: Mrozek - Bednarczyk (86' Zdybowicz), Bondarenko (87' Skrzypczak), Kiwior, Kurminowski (81' Czubak), Makowski, Poręba (86' Szpakowski), Puchacz, Skóraś, Stasiak (58' Rakoczy), Szota

Szwajcaria: Saipi - Antunes (63' Rustemowski), Bares, Burkart (71' Medja), Fehr (63' Haile-Selassie), Gonzalez (79' Amdouni), Hefti, Jankowski (71' Schuepach), Kronig, Marchand (79' Aliu), Muller