Tenis – ATP Finals: udany początek Kubota i Melo

• Data publikacji: 10.11.2019, 20:15

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Chorwata Ivana Dodiga i Słowaka Filipa Polaska w pierwszym meczu grupowym turnieju ATP Finals w Londynie. Polak i Brazylijczyk odwrócili losy spotkania, w którym przegrali pierwszego seta.

Wyrównane spotkanie między rozstawionymi z "2" Kubotem i Melo oraz najniżej notowanymi w tych zmaganiach Dodigiem i Polaskiem (grają w Londynie tylko dzięki rezygnacji braci Bryanów), miało emocjonującą końcówkę pierwszego seta. Po tym jak Polak i Brazylijczyk zdobyli przełamanie na 4-3 wydawało się, że to oni zwyciężą w tej partii. Jednakże kolejne trzy gemy wygrali Chorwat i Słowak, dzięki czemu to ten duet cieszył się z prowadzenia po pierwszej części spotkania.

Na szczęście w drugim secie Kubot i Melo nie popełnili tych samych błędów. Breaka zdobytego już w pierwszym gemie utrzymali do samego końca. W decydującym o losach meczu super tiebreaku nie dali rywalom większych szans. Zwyciężyli 10-5 i są w dobrej sytuacji przed kolejnym starciem grupowym.

Łukasz Kubot/Mercelo Melo (POL/BRA) – Ivan Dodig/Filip Polasek (CRO/SVK) 4-6 6-4 [10-5]