Kolarstwo torowe - PŚ: dalsze miejsca Polaków ostatniego dnia

• Data publikacji: 10.11.2019, 18:40

W Glasgow zakończyła się druga runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Ostatniego dnia polscy kolarze nie zdobyli medalu.

W madisonie wystartowały siostry Pikulik. Daria i Wiktoria wygrały jeden finisz i zajęły 4. miejsce na innej premii. Polki uplasowały się na 8. pozycji z dorobkiem 6 punktów. Po triumf sięgnęły Annette Edmondson i Georgia Baker z dorobkiem 40 punktów. Podium uzupełniły Brytyjki (Katie Archibald i Elinor Barker) oraz Holenderki (Kirsten Wild i Amy Pieters).

Krzysztof Maksel odpadł po pierwszej rundzie keirinu. W pierwszej rundzie reprezentant Polski zajął 3. miejsce tuż za Kazachem Pawłem Worziewem, który awansował do półfinału. W repasażu Maksel również finiszował na 3. pozycji i pożegnał się z rywalizacją. W finale Sebastien Vigier minimalnie wygrał z Maximilianem Levym. Podium uzupełnił Denis Dmitriew.

Po zajęciu 4. miejsca w keirinie Urszula Łoś wystartowała w sprincie. W kwalifikacjach Polka zajęła 17. miejsce z czasem 11,093. Marlena Karwacka była 35. z wynikiem 11,530 i odpadła z rywalizacji. Łoś zakończyła zawody na 1/16 finału, gdzie przegrała z Australijką Caitlin Ward. Triumfowała Wai Sze Lee. Mistrzyni świata w finale wygrała 2:0 z Emmą Hinze. Trzecie miejsce zajęła Olena Starikowa, która pokonała najlepszą w kwalifikacjach Leą Sophie Friedrich.

Daniel Staniszewski zajął 12. miejsce w swoim wyścigu kwalifikacyjnym scratchu. Polaka zabraknie w finale. W finałowym wyścigu okrążenie nadrobili Felix English i Sebastian Mora Vedri. Lepszy okazał się reprezentant Irlandii.

W omnium zabrakło reprezentanta Polski. Scratch zakończył się zwycięstwem Sama Welsforda. Wyścig tempowy wygrał Mark Stewart. W wyścigu eliminacyjnym najlepszy okazał się Benjamin Thomas. Liderem omnium przed wyścigiem punktowym był jednak Francesco Lamon, ale różnice były niewielkie. Ostatecznie zwycięzcą zawodów został Benjamin Thomas. Mistrz Europy był bardzo skuteczny na premiach i zaatakował nawet na ostatni finisz, będąc już pewnym końcowego triumfu. Drugie miejsce zajął Mark Stewart. Trzeci był Francesco Lamon. Lider po trzech konkurencjach nie zdobył żadnego punktu podczas finałowego wyścigu.