Hokej - EIHC Gdańsk: porażka z Węgrami na koniec turnieju

• Data publikacji: 10.11.2019, 14:58

Polscy hokeiści przegrali z Węgrami 0:2 w swoim ostatnim meczu na turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku. Tym samym Polacy zakończyli zmagania na 4. miejscu.

Ostatnim rywalem polskich hokeistów na turnieju EIHC o Puchar Niepodległości byli Węgrzy. Obydwa zespoły do tej pory miały na swoim koncie zwycięstwo nad Japonią i porażkę z Włochami, tyle że Madziarze przegrali z Italią dopiero w dogrywce. Dzisiejsze spotkanie było decydujące w kwestii drugiego miejsca w rywalizacji.

Pierwsza tercja była wyrównana i przez dłuższy czas żaden z zespołów nie mógł znaleźć drogi do bramki rywala. W końcu na dwie minuty przed przerwą bramkę dla Węgrów po strzale z bekhendu zdobył Krisztian Nagy. Goście dominowali w drugiej części gry. Szczególnie przejawiało się to w przewadze. Polacy wybronili się w najtrudniejszych momentach drugiej tercji, ale także nie zdołali wyrównać.

Podopieczni Tomasza Valtonena nie wykorzystali również szans na doprowadzenie do remisu w trzeciej tercji. W końcówce Polacy wprowadzili szóstego zawodnika na lód zamiast bramkarza. Taki stan rzeczy nie trwał długo, gdyż nasi hokeiści otrzymali karę za zbyt dużą liczbę zawodników na lodzie. Polacy nadal grali bez bramkarza, z czego skorzystał Istwan Terbocs, trafiając do pustej bramki na pół minuty przed końcem. Reprezentacja Polski przegrała 0:2 z Węgrami w podobnych okolicznościach jak wczoraj z Włochami.

W ostatnim spotkaniu turnieju w Gdańsku Japonia niespodziewanie wygrała 4:1 z Włochami. Tym samym Polacy ostatecznie zajęli ostatnie, 4. miejsce. Zwycięzcami zawodów zostali hokeiści z Węgier.

Polska - Węgry 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)