BMX Freestyle - MŚ: Roberts i Loupos mistrzami świata

• Data publikacji: 10.11.2019, 11:19

W Chengdu odbyły się mistrzostwa świata w kolarstwie BMX Freestyle Park, podczas których można było wywalczyć kwalifikacje olimpijskie. Tytuły zdobyli Hannah Roberts i Brandon Loupos. Polacy nie startowali.

BMX Freestyle Park było jedną z konkurencji rozgrywanych na Miejskich Mistrzostwach Świata w Chengdu. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się dominatorka konkurencji, Hannah Roberts. Amerykanka wygrała także zawody Pucharu Świata rozgrywane w Chengdu przed tygodniem. Na mistrzostwach świata w najlepszym przejeździe uzyskała notę 90 punktów. Podium uzupełniły Macarena Perez Grasset (86,80) i Charlotte Worthington (86,54).

Mistrzem świata został Brandon Loupos, który uzyskał wynik 93,20. Australijczyk nieznacznie wyprzedził swojego rodaka oraz obrońcę tytułu Logana Martina, który osiągnął rezultat 92,90. Brązowy medal wywalczył Nick Bruce z notą 90,40. Tylko najlepsza trójka uzyskała wyniki ponad 90 punktów. W Chengdu można było zdobyć bezpośrednie kwalifikacje olimpijskie, które przypadły dla dwóch najlepszych nacji. Wśród mężczyzn były to Australia i Stany Zjednoczone. U kobiet przepustki przypadły Stanom Zjednoczonym i Chile.