Hokej - EIHC Gdańsk: zwycięstwo na inaugurację!

• Data publikacji: 08.11.2019, 20:20

Polscy hokeiści pokonali w Gdańsku Japończyków - 3:2 w pierwszym meczu międzynarodowego turnieju EIHC i zostali liderami tabeli.

Polscy hokeiści bardzo udanie rozpoczęli międzynarodowy turniej EIHC w Gdańsku, gdzie na inaugurację pokonali Japończyków - 3:2. Jednak jako pierwsi trafili rywale, a konkretnie Keigo Minoshima. Radość "Samurajów" nie trwała zbyt długo, bo zaledwie 120 sekund, wtedy też wyrównał Aron Chmielewski i pierwsza tercja zakończyła się remisem. W drugiej odsłonie tego starcia strzelali tylko Biało-Czerwoni. Najpierw, prowadzenie dał nam Mateusz Bryk, a chwilę po nim, na - 3:1, podwyższył Szymon Marzec. Ostatnie słowo w tym meczu należało do rywali, którzy za sprawą Shogo Nakajimy, zmniejszyli rozmiary porażki, dziewięć minut przed końcową syreną.

Polska 3:2 Japonia (1:1, 2:0, 0:1)