Kubot i Melo w drugiej rundzie

• Data publikacji: 12.06.2018, 13:50

Łukasz Kubot i Marcelo Melo udanie zainaugurowali tegoroczny sezon na kortach trawiastych. Ubiegłoroczni zwycięzcy Wimbledonu pokonali japońsko-amerykańską parę Yuichi Sugita/Donald Young 6-4 6-2 i awansowali do drugiej rundy turnieju ATP w 's-Hertogenbosch.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obydwie pary do stanu 3-2 utrzymywały własny serwis. W szóstym gemie polsko-brazylijska para przełamała Sugitę i Younga, przez co wyszła na prowadzenie 4-2. Po chwili jednak, to Japończyk i Amerykanin przełamali Kubota i Melo, po czym wygrali własnego gema serwisowego i wyrównali stan seta na 4-4. Wyraźnie sfrustrowani stratą własnego podania przełamali japońsko-amerykańską parę, po czym wygrali własne podanie i triumfowali w pierwszym secie 6-4.

Drugi set przyjął zupełnie inny przebieg. Kubot i Melo od początku przejęli kontrolę nad drugim setem. Najpierw wygrali swojego gema serwisowego, następnie przełamali swoich przeciwników, po czym ponownie utrzymali własny serwis i przełamali japońsko-amerykański debel, dzięki czemu objęli prowadzenie 4-0. Wypracowanej przewagi polsko-brazylijska para nie straciła i triumfowała w drugim secie 6-2.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Yuichi Sugita/Donald Young (Japonia/USA) 6-4 6-2