Łyżwiarstwo figurowe: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na szóstym miejscu

• Data publikacji: 05.11.2019, 17:50

We francuskiej miejscowości Grenoble w miniony weekend (1-3.11) reprezentanci Polski Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli szóste miejsce w rywalizacji par tanecznych podczas zawodów Grand Prix. W tej konkurencji na tafli triumfowali Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron, dla których był to siódmy medal zdobyty podczas zawodów z serii Grand Prix. Amerykanin Nathan Chen zdobywając złoto w konkurencji solistów zagwarantował sobie miejsce w finale zawodów.

Internationaux de France, czyli trzecie w kolejności zawody w prestiżowym cyklu Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym za nami. We francuskiej miejscowości Grenoble na tafli w hali Patinoire Polesud zaprezentowali się nasi reprezentanci. Natalia KaliszekMaksym Spodyriew za taniec rytmiczny uzyskując notę 74.18, byli naprawdę blisko ustanowienia życiowego rekordu. Z kolei programem dowolnym do muzyki z filmu Dirty Dancing nasi reprezentanci porwali publiczność zgromadzoną we francuskiej hali. Zarówno podnoszenia, jak i piruety, a także twizzle Natalii oraz kroki na jednej nodze Maksyma sędziowie ocenili na czwarty, najwyższy poziom trudności. W łącznej ocenie Natalia i Maksym zdobyli 183.42 pkt, co dało szóstą pozycję. Reprezentanci Polski po Grand Prix we Francji awansowali na 10. miejsce w Światowym Rankingu Par Tanecznych. Złoto w tej konkurencji powędrowało do czterokrotnych mistrzów świata francuzów Gabrielli PapadakisGuillaume Cizerona, dla których był to siódmy medal zdobyty podczas Grand Prix. Srebro wywalczyli Amerykanie Madison ChockEvan Bates, z kolei brąz powędrował do włoskiej pary tanecznej Charlene GuignardMarco Fabbri.

W konkurencji solistów miejsce w finale zawodów Grand Prix zagwarantował sobie aktualny mistrz świata Nathan Chen, który triumfował nad pozostałymi zawodnikami 30 punktową przewagą. Po Skate America, to drugie złoto w tym sezonie zdobyte przez Amerykanina. Srebrny medal wśród solistów powędrował do Rosjanina Alexandra Samarina. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Kevin Aymoz, dla którego był to pierwszy medal zdobyty w serii Grand Prix. Z kolei wśród solistek złoto powędrowało do debiutującej w zawodach Rosjanki. Alena Kostornaia pokonała samą mistrzynię olimpijską z Pjongczangu Alinę Zagitową. Podium z brązowym medalem zamknęła Amerykanka Mariah Bell.

W parach sportowych na najwyższym stopniu podium stanęli mistrzowie świata juniorów Anastasia MishinaAlexander Galliamov. Dla rosyjskiej pary to pierwszy medal wywalczony wśród seniorów. Ich rodacy Daria PavliuchenkoDenis Khodykin zdobyli srebrny medal, z kolei podium zamknęli Amerykanie Haven DenneyBrandon Frazier, którzy dwa tygodnie temu podczas Skate America również wywalczyli brązowy medal.

A już w najbliższy weekend (8-10.11) zawody z cyklu Grand Prix przeniosą się do chińskiej miejscowości Chongqing.