Koszykówka 3x3: Polacy bez medalu Mistrzostw Świata

• Data publikacji: 12.06.2018, 13:20

Polacy nie przywiozą z Filipin medalu Mistrzostw Świata. Biało-Czerwoni świetnie rozpoczęli pojedynek o brąz, jednak ostatecznie przegrali ze Słowenią. Czwarte miejsce i tak należy uznać za duży sukces naszej rozwijającej się reprezentacji.

Polacy w składzie Paweł Pawłowski, Michael Hicks, Szymon Rduch i Marcin Sroka ponownie rozpoczęli spotkanie znacznie lepiej od rywali. W pierwszych minutach spotkania Biało-Czerwoni trafiali wiele 2-punktowych rzutów i byli skuteczni w obronie. Po 3,5 minutach gry prowadziliśmy aż 13-7.

Wtedy jednak nastąpił przestój i powróciły demony ze spotkania półfinałowego z Serbią. Słoweńcy zaczęli coraz bardziej przejmować inicjatywę. W grze Polaków pojawił się chaos, a Micheal Hicks, który dobrze rozpoczął ten mecz, znowu zaczął zbyt często podejmować nieprzygotowane próby rzutów za 2 punkty. Ponadto nasi reprezentanci popełniali wiele niepotrzebnych fauli. Ostatecznie Słoweńcy wygrali 21-16 i to oni wrócą do domu z medalami.

Nam pozostaje tylko liczyć na dalszy rozwój naszej reprezentacji w koszu 3x3 i poprawę tego wyniku w przyszłym roku w Holandii, a także na awans naszej kadry na igrzyska w Tokio. Warto przypomnieć, że 3-osobowa odmiana koszykówki będzie jedną z nowych konkurencji na igrzyskach, które odbędą się za dwa lata.