Judo - MME: Szczurowski na podium!

• Data publikacji: 03.11.2019, 17:48

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Iżewsku zakończyły się dla nas bardzo przyjemnym akcentem. Brązowy medal zdobył bowiem Kacper Szczurowski (-100 kg), który w pojedynku o najniższy stopień podium pokonał Gruzina Ilię Sulamanidze.

Przed turniejem można było wiązać nieco większe nadzieje z występem Iwo Baraniewskiego niż Kacpra Szczurowskiego (obaj -100 kg). Jednak to ten drugi sprawił nam dużo powodów do radości. Judoka KS AZS Gliwice rozpoczął zmagania od 1/8 finału i pojedynku z Białorusinem Antonem Sachylovichem. Obaj w regulaminowym czasie walki mieli na swoim koncie po waza-ari, więc o zwycięstwie któregoś z zawodników musiała zadecydować dogrywka. W niej lepszy okazał się Polak i to on awansował do ćwierćfinału. Tam lepszy od naszego reprezentanta okazał się Holender Jelle Snippe. Szczurowski trafił do repasaży, gdzie w I rundzie pokonał Węgra Petera Arvaia.

W starciu o brązowy medal judoka KS AZS Gliwice okazał się lepszy od wcześniej wspomnianego Gruzina Sulamanidze. Iwo Baraniewski zakończył rywalizację po porażce w 1/8 finału z Rosjaninem Vitalii Pleshakovem.

Bliski medalu w kategorii powyżej 100 kg był Dominik Majowski. Zawodnik GKS Czarni Bytom w 1/8 finału potrzebował tylko 26 sekund, by pokonać Białorusina Bogdana Voitsika. W ćwierćfinale nasz reprezentant stoczył ciężki pojedynek z Finem Marttim Puumalainenem, niestety przegrany. Majowski trafił do repasaży, gdzie pokonał w pierwszej rundzie Bułgara  Ivaylo Dimitrova.W walce o brąz judoka GKS Czarni Bytom uległ Białorusinowi Yahorowi Kukharence i został sklasyfikowany na 5. miejscu.

Dorobek Polski na MME w Iżewsku to dwa medale: srebrny i brązowy. W klasyfikacji medalowej dało to naszej reprezentacji 11. miejsce. Zwyciężyli Rosjanie z 10 krążkami (4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe).