Short-track - PŚ: upadek Maliszewskiej w finale!

• Data publikacji: 02.11.2019, 22:56

Natalia Maliszewska zajęła w Salt Lake City czwarte miejsce w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w short-tracku. Polka będzie w tym sezonie bronić tytułu na swoim koronnym dystansie 500 metrów.

Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w inauguracyjnych zawodach pucharu świata w short-tracku w amerykańskim Salt Lake City. Polka, na swoim koronnym dystansie 500 metrów, upadła na drugim okrążeniu wyścigu, próbując wyprzedzić przy bandzie jedną z rywalek. Zwyciężyła znakomita Włoszka Martina Valcepina, która fantastycznie wystrzeliła ze startu, zostawiając rywalki daleko za swoimi plecami. Jako druga finiszowała Yara van Kerkhof z Holandii, a trzecia Węgierka Petra Jaszapati.

W finale B, triumfowała Rosjanka Sofia Prosvirnova, która dosłownie na kresce wyprzedziła czubkiem łyżwy Koreankę Kim Ji Yoo. Druga z Polek, na 500 m - Nicole Mazur, odpadła w ćwierćfinale. Dojechała w nim na ostatniej pozycji za Maliszewską, Kexin Fan, Larą van Ruijven oraz Zsofią Konyą.