Judo - MME: srebrny Drzymał

• Data publikacji: 02.11.2019, 20:26

Kolejne piękne chwile w swojej karierze przeżywa Paweł Drzymał (-81 kg). W swoim debiucie na mistrzowskiej imprezie zawodnik GKS "Czarni" Bytom zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Iżewsku. Polak w walce o złoto przegrał z Rosjaninem Turpalem Tepkaevem.

Jest to niewątpliwie największy sukces w karierze Drzymała. Wcześniej nasz zawodnik mógł poszczycić się w zwycięstwem w Pucharze Europy w Bratysławie. Judoka GKS Czarni Bytom zaczął rywalizację od pokonania Izraelczyka Ohada Dana przez ippon. Tylko 20 sekund zajęła mu natomiast walka ćwierćfinałowa z Serbem Milanem Bunciciem. Drzymał nie miał również sobie równych w półfinale ze Szwajcarem Lukasem Wittwerem. W pojedynku o złoto nasz reprezentant uległ Rosjaninowi Turpalowi Tepkaevowi.

Drugi z biało - czerwonych judoków startujących w kategorii do 81 kg, Sebastian Marcinkiewicz, zajął 7. miejsce. Uczestnik tegorocznych MŚ odpadł w pierwszej rundzie repasaży z Turkiem Muhammedem Kocem.

W kategorii do 73 kg rywalizował w sobotę również Kacper Kaczor. Zawodnik GKS Czarni Bytom uległ w 1/8 finału Hiszpanowi Alberto Vareli Ferrerze.

Wyniki drugiego dnia MME:

Kobiety:

-63 kg -70 kg
1. Szofi Ozbas (HUN) 1. Mariam Tchanturia (GEO)
2. Anja Obradović (SRB) 2. Hilde Jager (NED)
3. Minel Akdeniz (TUR) 3. Alina Boehm (GER)
3. Anastasia Koliandekowa (RUS) 3. Margit de Voogd (NED)