Tenis stołowy - Belarus Open: sukcesy sióstr Węgrzyn

• Data publikacji: 02.11.2019, 17:45

Siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn awansowały do finału pingpongowego challengera rozgrywanego w Mińsku. Dodatkowo Kasia zajęła 2. miejsce w singlu U21. Zawiódł nieco Marek Badowski.

Ani i Kasi sprzyjało nico szczęście w deblu. Polki w ćwierćfinale wygrały mecz walkowerem, bowiem Włoszki Chiara Collantoni i Jamila Laurenti nie przystąpiły do gry. Jednak mecz półfinałowy pokazał, że Węgrzynówny jak najbardziej zasługują na grę w finale białoruskiego turnieju. Rywalkami były Chinki Yatan Feng i Qiang Zhang. Siła azjatyckiego ping ponga jest powszechnie znana i, mimo że rywalki nie są wysoko notowane, to były faworytkami spotkania. Polki tylko w pierwszym secie nie dały rady rywalkom. W kolejnych trzech były stroną dominującą, szczególnie w tych dwóch ostatnich partiach i zasłużenie wygrały 3:1. W finale rywalkami będą Japonki Satsuki Odo i Saki Shibata.

Równie dobrze radziła sobie Kasia w turnieju singlowym do lat 21. Nasza nadzieja na wielkie granie w półfinale zagrała z Rosjanką Valerią Shcherbatykh. W dobrym stylu wygrała pierwsze dwa sety, a w trzecim miała piłkę meczową, lecz ją przegrała, a potem rywalka seta wyrwała. Wygrała też partię numer 4. Na szczęście w deciderze emocji nie było, Węgrzyn wygrała pewnie, do 6.

W finale nie było już tak dobrze. Chinka Shi Xunyao pozwoliła naszej młodej zawodniczce na wyrównaną grę w pierwszych dwóch setach, którymi zawodniczki sprawiedliwie się podzieliły. Jednak kolejne dwie odsłony finałowego starcia były już dość jednostronne. Rywalka pozwoliła Polce uzbierać łącznie osiem punktów i zasłużenie wskoczyła na najwyższe podium.

Zawiódł nieco Marek Badowski, który w 1/8 finału nie nawiązał walki z niebyt wysoko notowanym Anglikiem Tomem Jarvisem. Mecz był niby wyrównany, grany przez cały czas "na styku", ale końcówki należały prawie zawsze do rywala. Ostatecznie Badowski ugrał tylko jednego seta i odpadł z turnieju.

Debel kobiet

ćwierćfinał: Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn - Chiara Collantoni i Jamila Laurenti (Włochy) 3:0 - walkower

półfinał: Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn - Yatan Feng i Qiang Zhang (Chiny) 3:1 (-7, 9, 4, 7)

Singiel kobiet U21

półfinał: Katarzyna Węgrzyn - Valeria Shcherbatykh (Rosja) 3:2 (8, 6, -10, -9, 6)

finał: Katarzyna Węgrzyn - Shi Xunyao (Chiny) 1:3 (-11, 9, -4, -4)