MŚ U-17: emocje w meczach Nigerii i Włoch, Paragwaj gromi Wyspy Salomona

• Data publikacji: 01.11.2019, 18:06

W brazylijskim mundialu do lat 17 zakończyła się druga kolejka spotkań grupowych. Kolejne zwycięstwa zanotowali m.in. gospodarze, Włosi i Nigeryjczycy.

Gospodarze turnieju - Brazylijczycy odnieśli drugie zwycięstwo w grupie "A", pewnie pokonując Nową Zelandię - 3:0. Bramki dla Canarinhos strzelali - Kaio Jorge, Magno i Rosa. Dzięki tej wygranej, są już pewni wyjścia z grupy, podobnie jak Angolczycy, którzy ograli Kanadę.

Bardzo ciekawe i emocjonujące było spotkanie Nigerii z Ekwadorem, w którym kibice obejrzeli aż pięć bramek. Jednak ze zwycięstwa cieszyły się "Super Orły". Ich bohaterem okazał się być Ibrahim Said, który popisał się hat-trickiem. Podobnie jak Brazylia, Nigeria jest już pewna awansu, zaś Ekwador też ma na to spore szanse.

Do samego końca, o wygraną w meczu z Meksykiem musieli drżeć Włosi. Decydujące momenty miały miejsce w doliczonym czasie gry, kiedy padły dwie bramki. Wcześniej, bo od 74. minuty, Italia prowadziła po trafieniu Degnanda Gnonto. W 92, wyrównał Efrain Alvarez, a w 94, gola na wagę trzech punktów dla Włoch zdobył Iyenoma Udogie. Należy też wspomnieć, że Meksykanie nie wykorzystali w pierwszej połowie rzutu karnego.

Na uwagę zasługuje jeszcze drugi mecz tej grupy, gdzie Wyspy Salomona zostały rozbite przez Paragwaj - 0:7. Jak dotąd, jest to najwyższe zwycięstwo na tym turnieju.

.....

Grupa "A"

Brazylia 3:0 Nowa Zelandia

20' Kaio Jorge, 81' Magno, 90+1' Rosa

Angola 2:1 Kanada

31' Zini, 90+4' Muale Nzanza - 49' Russell-Rowe

Grupa "B"

Nigeria 3:2 Ekwador

5', 85', 89' Said - 10' (sam.) Jinadu, 56' (k.) Mina

Australia 2:2 Węgry

69' (k.) Botić, 74' Watts - 14' Barath, 20' (k.) Zuigeber

Grupa "C"

Korea Płd. 1:3 Francja

89' Sang-Bin Jeong - 17' Kalimuendo, 42' Pembele, 78' Lihadji

Chile 4:2 Haiti

11' Rojas, 45' (sam.) Ceneus, 52' (k.) Tapia, 89' Tati - 37' (k.) Jeanty, 55' Jolicoeur

Grupa "D"

USA 0:0 Japonia

Holandia 1:3 Senegal

10' Bannis - 46', 87' (k.) Sarr, 90+5' Balde

Grupa "E"

Hiszpania 5:1 Tadżykistan

4' Valera, 20', 64' Navarro, 35' Moreno, 45+1' Larrubia - 37' (sam.) Carrillo

Kamerun 1:3 Argentyna

10' Bere - 58' Flores, 63' Krilanovich, 88' Godoy

Grupa "F"

Meksyk 1:2 Włochy

90+2' Alvarez - 74' Gnonto, 90+4' Udogie

Wyspy Salomona 0:7 Paragwaj

3' Noguera, 43' Segovia, 65', 89' Torres, 68' Presentado, 78' Barrios, 88' Duarte