Taekwondo - Serbia Open: zwycięstwa Adamkiewicz i Szaferskiego

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 29.10.2019, 17:56

Patrycja Adamkiewicz i Mikołaj Szaferski zajęli w weekend pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych mającego rangę G1 turnieju Serbia Open. Podium wywalczyła również m.in. Aleksandra Kowalczuk.

W Belgradzie mogliśmy oglądać bardzo liczną grupę biało-czerwonych, nie tylko w rywalizacji seniorów, ale i wśród juniorów i kadetów. W walce o punkty do olimpijskiego rankingu, najlepiej poradzili sobie Patrycja Adamkiewicz (-57 kg) i Mikołaj Szaferski (+87 kg), którzy wywalczyli złote medale, pokonując w finałach odpowiednio reprezentantów Grecji i Meksyku.

Srebro w kat. -68 kg wywalczył Karol Robak, który w półfinale pokonał innego Polaka, Jakuba Posadzego. W walce o złoto Robak uległ Irańczykowi Soroushowi Ahmadiemu. Aż trzech biało-czerwonych zmieściło się na podium w kat. -80 kg. Do finału (niestety przegranego) awansował Adrian Wojtkowiak, podczas gdy oba brązowe medale wywalczyli Jakub Sadurski i Karol Hołubowicz. Brąz w kat. +73 kg wywalczyła Aleksandra Kowalczuk. Mająca realne szanse na awans na igrzyska z rankingu olimpijskiego Polka, w półfinale uległa Meksykance Ashley Aranie.

Na podium stanęła również spora grupa polskich juniorów i kadetów. Złote medale wywalczyli: Szymon Piątkowski (-68 kg jun.), Filip Skrzeszewski (+78 kg jun.), Lena Małecka (-44 kg jun.), Weronika Przybysz (+68 kg jun.) oraz Igor Drążkiewicz (-41 kg kad.).