Łyżwiarstwo figurowe - Skate Canada: Yuzuru Hanyu najlepszy

• Data publikacji: 29.10.2019, 17:17

Skate Canada to drugie w kolejności zawody w prestiżowym cyklu Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym, które w miniony weekend odbyły się w kanadyjskiej miejscowości Kelowna.

Złoto w konkurencji solistów trafiło w ręce panującego mistrza olimpijskiego Japończyka Yuzuru Hanyu, który programem dowolnym ustanowił nowy rekord sezonu zdobywając 212.99 pkt. Dwukrotny mistrz olimpijski w łącznej nocie sędziowskiej zdobył 322.59, co dało mu 60 punktową przewagę nad swoimi rywalami. Miejsce na podium wywalczyli także Kanadyjczyk Nam Nguyen i Japończyk Keiji Tanaka. Z kolei w konkurencji solistek zwyciężyła młodziutka 15-letnia Rosjanka Aleksandra Trusowa, która za swój program krótki oraz dowolny uzbierała 241.02 pkt. Dwukrotna mistrzyni świata juniorek w walce o złoty medal wyprzedziła Japonkę Rikę Kihirę oraz reprezentantkę Korei Południowej Young You.

Wśród par sportowych triumfowali Rosjanie Aleksandra BojkowaDmitrij Kozłowski, dla których wygrana w rywalizacji dała pierwszy medal zdobyty podczas zawodów z cyklu Grand Prix. Za Rosjanami na drugim stopniu podium stanęli Kanadyjczycy Kirsten Moore-Towers i Michael Marinaro, z kolei Jewgienia Tarasowa i Władimir Morozow wywalczyli brąz. W konkurencji par tanecznych złoty medal powędrował do reprezentantów gospodarzy Piper GillesPaul Poirier. Srebrny medal trafił w ręce złotych medalistów sprzed tygodnia, Amerykanów Madison Hubbell i Zacharego Donohue. Podium zamknęli Brytyjczycy Lilah Fear i Lewis Gibson.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix już w najbliższy weekend (1-3.11), tym razem łyżwiarze powalczą we francuskim Grenoble.