MŚ U-17: wygrana gospodarzy, sensacyjni Tadżykowie
Ben Sutherland/flickr.com

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 29.10.2019, 16:49

W Brazylii rozpoczęły się 18. piłkarskie Mistrzostwa Świata do lat 17. Za nami pierwsza runda spotkań grupowych, w których swoje mecze wygrali m.in. gospodarze, Senegalczycy, Włosi, a nawet... Tadżykowie.

Reprezentanci Brazylii, jako gospodarz turnieju, nie mieli większych problemów z pokonaniem Kanady. Na stadionie w Gamie, dwie bramki strzelił Peglow, a jego koledzy dołożyli jeszcze dwie i Canarinhos pewnie triumfowali - 4:1.

W takim samym stosunku co Brazylia, wygrali również Senegalczycy. Zespół z Afryki rozbił ekipę Stanów Zjednoczonych, choć to Amerykanie prowadzili od samego początku, po bramce Gianluci Busio. Jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Souleymane Faye. Po przerwie zaś, w przeciągu czterech minut, trafiali Aliou Balde i Amete Faye, a "kropkę nad i", w 88. minucie, postawił Pape Sarr.

Sporą sensację sprawili piłkarze z Tadżykistanu, którzy po bramce Sharifbeka Rahmatova z rzutu karnego, pokonali ekipę Kamerunu. Natomiast, dzięki remisowi Hiszpanii z Argentyną, Tadżykowie zostali liderem swojej grupy.

Najbardziej okazałe zwycięstwo odnieśli jednak Włosi, pokonując egzotyczne Wyspy Salomona - 5:0. Dwie bramki dla Italii strzelił Degnand Gnonto, a po jednej dołożyli - Nicolo Cudrig, Franco Tongya oraz Andrea Capone. Podział punktów w meczu Paragwaju z Meksykiem dał też Włochom pozycję lidera.

.....

Grupa "A"

Brazylia 4:1 Kanada

17', 46' Peglow, 45+1' (sam.) Franklin, 56' Gabriel Veron - 86' Russell-Rowe

Nowa Zelandia 1:2 Angola

54' Garbett - 6' Zini, 60' (sam.) Bark

Grupa "B"

Nigeria 4:2 Węgry

20' (k.), 85' Tijani, 79' Ibrahim, 81' Adeniyi - 3' Komaromi, 28' Major

Ekwador 2:1 Australia

4' Pluas, 9' (sam.) Mlinarić - 90' Botić

Grupa "C"

Francja 2:0 Chile

63' (k.) Agoume, 64' Lihadji

Korea Płd. 2:1 Haiti

26' Eom Ji-Seong, 41' Choi Min-Seo - 88' Sainte

Grupa "D"

USA 1:4 Senegal

3' Busio - 45+3' Faye S., 72' Balde, 76' Faye A., 88' Sarr

Japonia 3:0 Holandia

36', 69' Wakatsuki, 77' (k.) Nishikawa

Grupa "E"

Tadżykistan 1:0 Kamerun

51' (k.) Rahmatov

Hiszpania 0:0 Argentyna

Grupa "F"

Wyspy Salomona 0:5 Włochy

24', 34' Gnonto, 29' Cudrig, 75' Tongya, 81' Capone

Paragwaj 0:0 Meksyk

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.