Tenis - ATP Wiedeń: Kubot i Melo o krok od triumfu!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 26.10.2019, 20:03

Po bardzo dobrej grze Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali francuską parę Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut. Tym samym Polak i Brazylijczyk powalczą w niedzielnym finale o trzeci triumf w wiedeńskim turnieju.

Rozstawieni z "jedynką" Kubot i Melo w stolicy Austrii nie stracili jeszcze seta. Na inaugurację bez większych problemów wygrali z Argentyńczykami Maximo Gonzalezem i Guido Pellą 6:2, 6:3, a w ćwierćfinale okazali się zdecydowanie lepsi od Hindusa Rohana Bopanny i Kanadyjczyka Denisa Shapovalova - 6:0, 6:4. Dzisiejsi rywale byli natomiast najtrudniejszymi przeciwnikami "polskiej" pary. Rozstawieni z numerem trzecim Francuzi mają na swoim koncie wspólne zwycięstwa w czterech turniejach Wielkiego Szlema. W wiedniu także radzą sobie znakomicie - podobnie jak Polak i Brazylijczyk bez straty seta dotarli do półfinału.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie pary dobrze serwowały i popełniały mało własnych błędów. Dużo działo się pod siatką, gdzie mogliśmy oglądać wiele ciekawych wymian. To jednak Kubot i Melo zdobyli więcej punktów przy podaniu rywali i to oni pierwsi przełamali przeciwników na 3:2. Od tego momentu polsko-brazylijska para coraz bardziej dominowała na korcie. Kubot i Melo wygrywali większość dłuższych wymian i nie dali szansy odrobić strat rywalom. W efekcie po 40 minutach gry wygrali 6:4.

W drugiej partii "polska" para kontynuowała bardzo dobrą grę. Rywale natomiast wyraźnie stracili na pewności siebie. Popełniali dużo błędów i w konsekwencji już na początku stracili własne podanie. Francuzi nie mieli żadnych argumentów, aby zagrozić Polakowi i Brazylijczykowi, którzy po jednostronnym spotkaniu wygrali 6:4, 6:4.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut - 2:0 (6:4, 6:4)