Tenis – WTA Elite Trophy: Rosolska przegrała w pierwszym meczu

• Data publikacji: 25.10.2019, 11:50

Alicja Rosolska i Chorwatka Darija Jurak rozgrywają w Zhuhai swój ostatni turniej w tym sezonie. Biorą udział w WTA Elite Trophy, czyli turnieju podobnego do WTA Finals, lecz jakby "drugiej rangi". Par deblowych w tych zmaganiach jest sześć i choć polsko-chorwacki duet przegrał z Chinkami Xinyu Wang i Lin Zhu, to pozostaje w rywalizacji, ponieważ turniej rozpoczął się od fazy grupowej.

Para Wang/Zhu jest najniżej rozstawioną w turnieju. Występuje w nim dzięki dzikiej karcie. Z początku Alicja Rosolska i Darija Jurak wywiązywały się dobrze z roli faworytek. W pierwszej partii bardzo szybko wyszły na prowadzenie 4-0. Przewagę Polka i Chorwatka utrzymały dość pewnie do końca seta, wygrywając go 6-2.

W drugiej części spotkania z początku wydawało się, że obraz gry się nie zmieni. W trzecim gemie prowadzące zdobyły przewagę przełamania. Jednakże mające za plecami swoich kibiców Chinki zmotywowały się do lepszej gry. Przejęły inicjatywę i ostatecznie wygrały seta 6-3.

O końcowym wyniku zadecydował super tiebreak. Do stanu 6-6 obydwie pary grały punkt za punkt. Końcówka należała jednak do reprezentantek gospodarzy. Wang i Zhu wygrały cztery piłki z rzędu i to one cieszyły się ze zwycięstwa.

Alicja Rosolska i Darija Jurak wciąż mają szanse na awans do finału. Będą musiały jednak pokonać, najlepiej w dwóch setach, najwyżej rozstawioną parę. Tworzą ją również Chinki – Yingying Duan i Zhaoxuan Yang.

Xinyu Wang/Lin Zhu (CHN) [6, WC] – Alicja Rosolska/Darija Jurak (POL/CRO) [3] 2-6 6-3 [10-6]