WTA Nottingham: Fręch gra dalej

• Data publikacji: 11.06.2018, 16:20

Udanie występy na trawie rozpoczęła Magdalena Fręch. Polka w pierwszej rundzie turnieju WTA w angielskim Nottingham pokonała w trzech setach Chinkę Zheng Saisai.

Przed meczem zapowiadało się, że starcie Polki z Chinką będzie wyrównane, jednak początek meczu zaprzeczał temu. Nasza reprezentantka rozpoczęła znacznie lepiej. W czwartym gemie pierwszego seta przełamała Zheng. Przy swoim serwisie łodzianka była natomiast niezawodna. Przy prowadzeniu 5-2 i podaniu Chinki 20-latka wywalczyła piłkę setową, którą pewnie wykorzystała.

Drugi set miał w zasadzie odwrotny przebieg. To Zheng dominowała w nim i to ona była pewna przy swoim podaniu. Pierwszy raz przełamała Polkę na 3-2, po długim, ciężkim gemie. Kolejny nastąpił po równie wyrównanym gemie 9., kiedy to Chinka wywalczyła i wykorzystała piłkę setową.

W trzeciej partii większość gemów było wyrównanych. Między innymi pierwszy taki był. Przełamanie zdobyła w nim Fręch, co pozwoliło jej na kontrolowanie sytuacji na korcie. Polka powiększyła przewagę wychodząc na 5-2, jednak serwując po mecz straciła nieco koncentrację i oddała swoje podanie. W kolejnym gemie to jednak Zheng nie wytrzymała presji goniąc wyniku, co zaowocowało dwoma piłkami meczowymi dla Polki. Nasza reprezentantka drugą z nich wykorzystała i zagra w 1/8 finału.

Magdalena Fręch (POL) – Zheng Saisai (CHN) 6-2 3-6 6-3