ATP Stuttgart: Matkowski w ćwierćfinale

• Data publikacji: 11.06.2018, 13:58

Dobre rozpoczęcie sezonu na kortach trawiastych ma za sobą Marcin Matkowski. Polak w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP 250 w Stuttgarcie. W pierwszej rundzie pokonali Niemców Andre Begemanna i Maximiliana Marterera.

Polak i Szwed byli faworytami tego spotkania, jednak był to dość wyrównany mecz. W pierwszym secie obydwie pary były bardzo pewne przy własnym podaniu. Dopiero w 11. gemie Matkowski i Lindstedt zdołali przełamać reprezentantów gospodarzy, dzięki czemu chwilę później wygrali pierwszą partię.

Podobny przebieg miał drugi set, choć tym razem, mniej więcej w jego połowie, kryzys złapał serwujących, co skutkowało dwoma szybkimi przełamaniami – najpierw dla Begemanna i Marterera, później dla Matkowksiego i Lindstedta. W końcówce tego seta debel polsko-szwedzki dwukrotnie przegrywał przy swoim podaniu już 15-40, jednak w obydwu przypadkach udawało im się opanować sytuację. Ich doświadczenie okazało się kluczowe, ponieważ na koniec spotkania przełamali Niemców do 0.

Marcin Matkowski/Robert Lindstedt (POL/SWE) – Andre Begemann/Maximilian Marterer (GER) 7-5 7-5