Kolarstwo torowe - ME: Łoś na 5. miejscu

• Data publikacji: 20.10.2019, 16:47

Zakończyły się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym w Apeldoornie. Ostatniego dnia Polacy nie zdobyli medalu i zakończyli mistrzostwa z dorobkiem 3 brązowych krążków.

Ostatniego dnia mistrzostw Europy w Apeldoornie rozegrano wyścigi ze startu zatrzymanego (kobiet na 500 metrów, a mężczyźni na 1000 metrów) oraz wyścigi madison. W wyścigu na 500 metrów wystartowały Urszula Łoś i Marlena Karwacka. Do finału awansowała tylko pierwsza z nich, która w kwalifikacjach zajęła 6. miejsce z czasem 34.161. Karwacka uzyskała 10. wynik - 34.706. W finale Urszula Łoś uplasowała się na 5. pozycji z czasem 34.067. Wygrała Anastazja Wojnowa (33.005) przed Darią Szmelewą i Oleną Starikową.

Quentin Lafargue okazał się najlepszy w rywalizacji na kilometr. Mistrz świata uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach (1:00.045) oraz finale (1:00.289). Podium uzupełnili Theo Bos (1:00.409) i drugi z Francuzów, Michael D'Almeida (1:00.663). Krzysztof Maksel w kwalifikacjach był 5., a w finale uplasował się na 7. pozycji z czasem 1:00.755. Rafał Sarnecki zajął 16. miejsce (1:02.478).

Amalie Dideriksen i Julie Leth obroniły tytuł mistrzyń Europy w madisonie. Podczas dzisiejszego wyścigu żaden z duetów nie nadrobił okrążenia, a Dunki zdobyły 33 punkty. Dwa punkty straciły do nich Laura Kenny i Katie Archibald, które wygrały ostatni finisz, tuż przed Dunkami. Podium uzupełniły Holenderki Amy Pieters i Kirsten Wild, pomimo upadku drugiej z nich. Dobrze pojechały reprezentantki Polski. Siostry Pikulik wygrały jedną z premii i łącznie zdobyły 8 punktów. Polki zajęły 6. miejsce.

Daniel Staniszewski i Szymon Krawczyk wystartowali w madisonie mężczyzn, który zakończył mistrzostwa Europy. Polacy zdobyli jedynie 2 punkty na jednym finiszu i uplasowali się na 10. miejscu. Triumfowali Lasse Norman Hansen i Michael Morkov z dorobkiem 52 punktów. Świetnym finiszem na ostatniej rundzie popisał się Jan van Schip. Tym samym razem z Yoerim Havikiem wywalczył srebrny medal. Holenderski duet zdobył 37 punktów. Taki sam dorobek zgromadzili Niemcy Maximilian Beyer i Theo Reinhardt, którzy jako jedyni nadrobili okrążenie.