Zwycięstwo Kirsten Wild na pierwszym etapie Tour de Yorkshire

• Data publikacji: 03.05.2018, 13:48

Kirsten Wild wygrała pierwszy etap wyścigu Tour de Yorkshire. Holenderka znana także z sukcesów na torze okazała się najlepsza w sprinterskiej rozgrywce. Wild jest oczywiście liderką wyścigu.

Pierwszy z dwóch etapów wyścigu dookoła Yorkshire był płaski. Trasa z Beverley do Doncaster liczył a132,5 kilometra. Przez najdłuższą część trasy uciekały Anna Christian (Wielka Brytania, Trek Drops) i Natalie van Gogh (Holandia, Parkhotel Valkenburg Cycling Team). Trasa etapu nie sprzyjała uciekinierkom, które zostały złapane przez peleton.

Najszybciej na ulicach Doncaster finiszowała Kirsten Wild (Holandia, Wiggle High5). Trzykrotna złota medalistka mistrzostw świata na torze w Apeldoornie wyprzedziła także świetnie radzącą sobie na torze Amalie Dideriksen (Dania, Boels Dolmans Team) oraz Alice Barnes (Wielka Brytania, Canyon SRAM Racing). 80. miejsce zajęła jedyna Polka Anna Plichta, która reprezentuje Boels Dolmans Team. Polska zawodniczka przyjechała w peletonie.

Jutro drugi, trudniejszy etap, który zakończy zmagania w Yorkshire. Zawodniczki na trasie z Barnsley do Ilkley będą miały do pokonania 128 kilometrów.