Kolarstwo torowe - ME: Maksel ósmy w keirinie

• Data publikacji: 19.10.2019, 21:50

Za nami kolejny, czwarty dzień mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Polacy tym razem nie wywalczyli medalu. Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Maksel, który zajął 8. miejsce w keirinie.

Czwarty dzień mistrzostw Europy w Apeldoornie rozpoczął się i zakończył od keirinu. Wśród kobiet Urszula Łoś i Marlena Karwacka odpadły już w repasażach pierwszej rundy. Polki uplasowały się poza czołową dwunastką. Lepiej w rywalizacji mężczyzn poradzili sobie Krzysztof Maksel i Patryk Rajkowski. Polscy kolarze nie przeszli bezpośrednio do drugiej rundy, ale wygrali swoje repasaże. Polacy spotkali się w tym samym półfinale. Rajkowski zajął 4. miejsce, a Maksel był 5. Tym samym dwójka Polaków trafiła do finału B. Maksel w finale pocieszenia był drugi i ostatecznie zajął 8. miejsce. Rajkowski został sklasyfikowany na 12. pozycji. Złote medale zdobyli Mathilde Gros i Harrie Lavreysen.

Karolina Karasiewicz zajęła 11. miejsce w wyścigu punktowym. Reprezentantka Polski wywalczyła 3 punkty. Po zwycięstwo walczyło 8 zawodniczek, które nadrobiły okrążenie. Ostatecznie mistrzynią Europy została Maria Giulia Confalonieri. Włoszka zdobyła łącznie 46 punktów i wyprzedziła o 2 punkty Tatsianę Szarakową oraz o 8 punktów Gannę Solowei.

Wyścig punktowy mężczyzn został rozegrany na dystansie 160 okrążeń, więc działo się bardzo dużo. Bartosz Rudyk nadrobił 2 rundy i wygrał jeden finisz. Polak z dorobkiem 45 punktów zajął 12. miejsce. Po cztery okrążenia nadrobili Bryan Coquard i Michele Scartezzini. Francuz triumfował z dorobkiem 98 punktów, a Włoch zdobył 85 punktów i był dopiero czwarty. Medal z Christosem Volikakisem przegrał niższym miejscem na ostatnim finiszu. Świadczy to o tym, że walka toczyła się do samego końca. Drugi był mistrz świata Jan van Schip.

Szymon Krawczyk i Wojciech Ziółkowski odpadli w kwalifikacjach wyścigu indywidualnego na 4 kilometry. Krawczyk uzyskał 9. czas - 4:18.626, a Ziółkowski był 13. z wynikiem 4:23.448. Najlepszy był Corentin Ermenault. Reprezentant Francji wygrał kwalifikację oraz finał z Domeniciem Weinsteinem. Czasy Francuza wynosiły odpowiednio 4:10.314 i 4:14.358.