Tenis stołowy - Polish Open: zmienne szczęście Polaków

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 17.10.2019, 21:13

Z 24 biało-czerwonych startujących w eliminacjach awans do turnieju głównego wywalczyło tylko troje. Komplet zwycięstw w kwalifikacjach odnieśli Tomasz Kotowski, Samuel Kulczycki oraz Julia Szymczak awansowali do turnieju głównego rozgrywanego we Władysławowie turnieju z cyklu ITTF Challenge - Polish Open. O włos od awansu był Daniel Górak, który w decydującym meczu przegrał z Hindusem Sanilem Shetty'm 2:4.

Udane kwalifikacje ma za sobą dwóch biało-czerwonych. Tomasz Kotowski ograł 3:2 Ukraińca Antona Limonowa i 3:0 Rosjanina Denisa Iwonina, a Samuel Kulczycki odprawił po dwóch pięciosetowych pojedynkach Niemca Thomasa Hipplera i Ukraińca Wsiewołoda Brojakowskiego.

W turnieju głównym zaprezentuje się również Julia Szymczak, która pokonała 3:0 Czeszkę Karolinę Mynarovą i 3:1 Camilę Arguelles z Argentyny. Niewiele do awansu brakowało siostrom Węgrzyn. Katarzyna oraz Anna zanotowały w eliminacjach po jednym zwycięstwie.

Natalia Bajor, Katarzyna Grzybowska-Franc, Jakub Dyjas i Marek Badowski nie musieli brać udziału w grupowych eliminacjach i dołączą do rywalizacji w piątek.

Do najlepszej "ósemki" młodzieżowców awansował Kulczycki, który pokonał dziś Słoweńca Petera Hribara 3:1 oraz bez straty seta Manava Thikkara z Indii. W ślady kolegi z kadry poszła Julia Szymczak. Zawodniczka AZS UE Wrocław w 1/8 finału sensacyjnie rozprawiła się w czterech setach z Chinką Kuai Man.