Siatkówka - PŚ: srebro dla Polaków!

• Data publikacji: 15.10.2019, 09:45

Polska wygrała ostatni mecz w Pucharze Świata z Iranem 3:0. Tym samym zakończyli ten turniej na drugim miejscu i zakończyli tegoroczne zmagania w sezonie reprezentacyjnym. Już 27 października ruszy polska ligowa siatkówka.

Podopieczni Vitala Heynena świetnie rozpoczęli to spotkanie, bo od prowadzenia 8:4. Irańczycy mieli spore problemy ze skończeniem swoich ataków, dzięki naszej obronie. W pewnym momencie wyszli z niemocy w ofensywie, dlatego też gra stała się bardziej wyrównana (12:10). Dopiero po skutecznej zagrywce Fabiana Drzyzgi powiększyliśmy swoją przewagę do pięciu punktów. Od tego momentu zdobywaliśmy spokojnie kolejnej oczka i nie mieliśmy większych problemów z pokonaniem rywali 25:18.

W pierwszym secie nasza reprezentacja nie popełniła żadnego błędu! Doskonale radziliśmy sobie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła również i w drugiej partii, co przekładało się na wynik (5:2). Gra wyrównała się po pierwszej przerwie technicznej, kiedy to Irańczycy popisali się punktową zagrywką, a dokładnie zrobił to Esfandiara. Do tego swoje punkty dołożył Ali Shafiel. Chwilowa niemoc w ataku, została szybko przełamana przez Wilfredo Leona oraz Macieja Muzaja. Dzięki m.in. im wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca tego seta, spokojnie kontrolując bieg wydarzeń (25:18).

W trzecim i zarazem ostatnim secie Polacy nie dali żadnych szans przeciwnikom. Od początku narzucili swój styl gry, co pozwoliło im na uzyskanie prowadzenia 10:4. Irańczykom udawały się pojedyncze akcje, jednak to było za mało na świetnie dysponowanych Polaków. Raz po raz byli blokowani. Po Persach widać było rezygnację, kiedy przegrywali już nawet dziesięcioma punktami. W połowie seta trener Heynen wpuścił na boisko wszystkich rezerwowych zawodników, którzy dokończyli tego seta i cały mecz, wygrywając 25:16.

Polska – Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

Składy zespołów:
Polska: Muzaj (15), Leon (17), Drzyzga(2), Kubiak (5), Bieniek (2), Kłos (4), Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Komenda, Kaczmarek (3), Szalpuk (1), Śliwka (3), Kochanowski (3), Kwolek
Iran: Yali (14), Esfandiar (12), Ebadipour (8), Shafiei (6), Gholami (3), Karimi (2), Hazratpourtalatappeh