Magda Linette przegrywa w finale

• Data publikacji: 10.06.2018, 19:39

Magda Linette do finałowego meczu przystępowała jako "underdog". Jej rywalką w meczu finałowym była Słowenka Tamara Zidansek. W tym roku panie już się spotkały w marokańskim Rabacie. Ponad miesiąc temu lepsza okazała się Słowenka, która pokonała Magdę 2:0.

Od pierwszych piłek było widać, że Tamara Zidansek lepiej się prezentuje dzisiejszego popołudnia. Polka miała ogromne problemy podczas swoich gemów serwisowych, co znacznie przyczyniło się do wysokiej porażki w pierwszy secie. Słowenka tę partię wygrała 6:1 w ciągu 40 minut.

Publika zgromadzona na korcie centralnym miała nadzieję, że drugi set będzie bardziej wyrównany i będzie mogła zobaczyć trzecią partię w meczu finałowym. Niestety, Magda źle rozpoczęła drugiego seta, dwa razy dała się przełamać swojej rywalce i to Tamara Zidansek na początku seta prowadziła 3:1. Młoda Słowenka w dalszej części seta grała bardzo solidnie i nie pozwalała Polce rozwinąć skrzydeł. Linette przy stanie 4:2 straciła po raz kolejny swój serwis i już było prawie pewne, że nie zdobędzie tytułu. Ostatecznie drugi set zakończył się zwycięstwem Zidansek 6:3.