Drugie miejsce Rogalskiego i miksta na Litwie

• Data publikacji: 10.06.2018, 19:01

W Kownie zakończył się dziś badmintonowy turniej Lithuanian International. Michał Rogalski w singlu oraz mikst Paweł Śmiłowski - Magdalena Świerczyńska zdobyli srebrne medale.

Dziś rozegrano półfinały i finały litewskiego turnieju. Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska w półfinale bardzo pewnie pokonali Duńczyków Jespera Tofta i Natasje Anthonisen. Szczególnie w pierwszym secie gra naszej pary wyglądała świetnie, rywale momentami byli bezradni. W finale było już gorzej. Na pierwszego seta jeszcze naszej parze, która w ciągu 10 dni zagrała ósmy trudny mecz (tydzień temu triumfowała na Łotwie), wystarczyło sił - stąd wygrania 21:17. Potem Anglicy Callum Hemming i Fee Teng Wei zaczęli przejmować inicjatywę i zdominowali drugi set. W trzecim, bardzo wyrównanym od pierwszej do ostatniej wymiany, zadecydowała lepsza końcówka Anglików.

Michał Rogalski w półfinale efektownie i wysoko rozprawił się z Ukraińcem Danylo Bosniukiem. Dwa sety wygrane do 9 i do 13 pozwalały z optymizmem patrzeć na finałowe starcie ze Szwedem Felixem Burestedtem. Niestety, w pierwszym secie rywal okazał się zdecydowanie lepszy. Druga partia bardzo wyrównana, Rogalski miał nawet lotki setowe, ale ostatecznie minimalnie wygrał Szwed.

Na trzecim miejscu turniej skończyli Dominik Ziętek i Wiktoria Adamek, którzy dzisiejszy półfinał oddali walkowerem.