Tenis stołowy - German Open: Fan Zhendong z 12. tytułem w karierze

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 13.10.2019, 19:34

Chińczyk Fan Zhendong pokonał w finale German Open swojego rodaka Xu Xina 4:1 (5:11, 11:8, 14:12, 11:7, 11:7). Jest to dla niego dwunasty tytuł w turniejach z cyklu ITTF World Tour. Wśród kobiet najlepsza okazała się Sun Yingsha.

Droga do finału dla Fan Zhendonga nie była łatwa. W każdym z meczów tracił przynajmniej seta, a największe problemy miał w półfinale, w którym był górą nad swoim rodakiem Liang Jinkgunem po siedmiosetowym pojedynku. Sam finał to popis Zhendonga. Mimo, że przegrał pierwszą partię z Xu Xinem, zdominował swojego rodaka w następnych setach. Ostatecznie wygrał 4:1 (5:11, 11:8, 14:12, 11:7, 11:7), zapewniając sobie tym samym dwunaste trofeum w historii startów w World Tourze.

Finał kobiet również zakończył się w pięciu setach. W pojedynku chińsko-japońskim górą okazała się zawodniczka z Państwa Środka - Sun Yingsha, która pokonała Mimę Ito 4:1 (11:3, 9:11, 11:5, 11:5, 11:4). Spotkanie było jednostronne, a mały kryzys zwyciężczyni przydarzył się tylko w końcówce drugiej odsłony. Yingsha zdobyła czwarty tytuł w karierze.

Mimo porażki w finale gry pojedynczej, swoje powody do radości ma także Xu Xin. Chińczyk triumfował w deblu (wraz z Liang Jinkgunem) oraz mikście (wraz z Sun Yingshą). Komplet zwycięzców uzupełniły koreańskie deblistki - Yeon Jihee i Yang Haeun, które w finale ograły japoński duet Kihara/Nagasaki 3:1.