Judo - European Open: Bartusik siódmy w Tallinie

• Data publikacji: 12.10.2019, 21:08

Rok 2019 zbliża się powoli ku końcowi, ale polscy judocy wciąż szukają punktów, by poprawić swoją pozycję w rankingu olimpijskim. W ten weekend okazją do tego są zawody European Open w Tallinie. W sobotę najlepszym wynikiem może pochwalić się Michał Bartusik, który zajął 7. miejsce w kategorii do 73 kg.

Bartusik świetnie spisywał się w turnieju do fazy ćwierćfinałowej. Zawodnik UKJ Millenium Rzeszów pokonał w znakomitym stylu Litwina Simonasa Brogę i Niemca Martina Setza w 1/16 i 1/8 finału. W obu przypadkach potrzebował niespełna półtorej minuty do zakończenia pojedynku. W ćwierćfinale lepszy okazał się już Holender Sam Van T Westende. Bartusik trafił do repasaży, gdzie nie potrafił wygrać z kolejnym reprezentantem Pomarańczowych - Royem Schipperem.

W kategorii do 73 kg wystąpiło także dwóch innych reprezentantów - Patryk Walczyk i Ksawery Morka. Walczyk w 1/16 finału uległ Włochowi Gabriele Sulliemu, a Morka okazał się słabszy w 1/8 finału od Francuza Pierre'a Duprata.

Z czterech Polek startujących w sobotę, tylko jednej udało się wygrać choćby walkę. Ta sztuka udała się Annie Dąbrowskiej (-57 kg), która pokonała przez waza-ari Szwajcarkę Larissę Csatari. W kolejnej rundzie naszej judoczce szans nie dała Francuzka Priscilla Gneto. Vanessa Machnicka (także -57 kg) uległa  w 1/16 finału Dunce Sifie Bouju.

Na 1/16 finału w kategorii do 52 kg zmagania zakończyła również Katarzyna Wiszniewska po porażce z Hiszpanką Laurą Bajo. Rundę dalej zaszła Aleksandra Kaleta (także -52 kg), która miała wcześniej wolny los, a potem odpadła z Finką Pihlą Salonen.