El. ME U-17: trening strzelecki w meczu z Liechtensteinem!

• Data publikacji: 12.10.2019, 18:00

Polscy piłkarze do lat 17 odnieśli drugie zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Na stadionie w Inowrocławiu rozgromili rówieśników z Liechtensteinu, wygrywając aż - 11:0.

Faworyt tego spotkania był tylko jeden i była nim reprezentacja Polski. Młodzi Biało-Czerwoni urządzili sobie niezły trening strzelecki, a losy tego meczu rozstrzygnęły się już po dwudziestu-kilku minutach gry. Festiwal goli otworzył w 2. minucie Szymon Włodarczyk, którzy wykorzystał podanie Patryka Kusztala. Cztery minuty potem, podwyższył na - 2:0, zaś przed przerwą dołożył jeszcze hat-tricka. W międzyczasie, na listę strzelców, wpisali się Kusztal, Mosór i dwukrotnie Kacper Kozłowski, co dało Polakom prowadzenie - 9:0.

Na drugie 45 minut, trener zdecydował się posłać pięciu nowych zawodników, zdejmując wszystkich strzelców bramek. Zmiennicy nie zawiedli go, co swoim dubletem potwierdził Dominik Wasilewski, ustalając wynik końcowy na - 11:0. Dzięki tej wygranej, Polacy zapewnili sobie awans do drugiej rundy eliminacji, a we wtorek zagrają o pierwsze miejsce w grupie z ekipą Belgii.

Polska - Liechtenstein 11:0 (9:0)

Bramki: 2', 6', 17', 40', 43' Włodarczyk, 22' Mosór, 28' Kusztal, 34', 45+2' Kozłowski, 56', 75' Wasilewski

Polska: Bąkowski - Matuła, Balcewicz, Mosór (46' Maruszak), Kwiatkowski - Kisiel (46' Łęgowski), Gogół, Borowski, Kozłowski (46' Gerbowski), Kusztal (46' Cielemęcki) - Włodarczyk (46' Wasilewski)

Liechtenstein: Oehri - Schädler, Jäger, Hasler L., Caglar - Kranz, Neusüss, Müller (27' Fischer) - Zünd (27' Batliner), Hasler R. (74' Gerner), Schlegel (61' Hilti)

Żółte kartki: 62' Jäger

Sędziował: Suren Baliyan (Armenia)