El. ME U-21: cenny remis z Rosją

• Data publikacji: 11.10.2019, 20:15

Po zwycięstwach z Estonią i Łotwą, Biało-Czerwoni zremisowali w trzecim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 21 z ekipą Rosji - 2:2. Dzięki temu nadal zajmują pierwsze miejsce w grupie "5".

Spotkanie w Jekaterynburgu od początku zapowiadało się ciekawie, gdyż każdy miał szanse wygrać. Zaczęło się dużo lepiej dla piłkarzy trenera Czesława Michniewicza, którzy po 10 minutach gry, prowadzili po samobójczym trafieniu Igora Diveeva. Gospodarze nie załamali się i po kwadransie zdobyli gola wyrównującego. Do polskiej bramki trafił Daniil Utkin. Jednak jeszcze przed przerwą, Polacy ponownie byli na plusie, gdy w doliczonym czasie, Mateusz Bogusz dograł piłkę do Patryka Klimali, a napastnik Jagiellonii Białystok pewnie pokonał Aleksandra Maksimenke.

W drugiej połowie Rosjanie za wszelką cenę szukali wyrównania, ale dobrze spisywała się polska defensywa. Niestety, udało im się strzelić bramkę na wagę remisu, dopiero w doliczonym czasie meczu. Rezerwowy Maksim Glushenkov podał futbolówkę do Magomeda Suleymanova, a ten posłał ją do bramki Kamila Grabary.

Rosja - Polska 2:2 (1:2)

Bramki: 25' Utkin, 90+1' Suleymanov - 10' (sam.) Diveev, 45+1' Klimala

Rosja: Maksimenko - Evgenyev, Diveev, Krugovoy - Rasskazov, Oblyakov, Utkin (60' Glushenkov), Umyarov (86' Grulev) - Suleymanov, Chalov, Lomovitskiy (76' Lisoviy)

Polska: Grabara - Pestka, Sobociński, Walukiewicz, Gumny - Bogusz (86' Moder), Dziczek, Fila - Płacheta (75' Bida), Klimala (67' Tomczyk), Jóźwiak

Żółte kartki: 73' Evgenyev, 90+2' Glushenkov, 90+2' Suleymanov - 90' Tomczyk, 90+2' Dziczek, 90+3' Fila

Sędziował: Pavel Orel (Czechy)