Tenis - ATP Szanghaj: Tsitsipas za mocny dla Hurkacza

• Data publikacji: 10.10.2019, 13:25

Hubert Hurkacz uległ w 1/8 finału Stefanosowi Tsitsipasowi. Grek jest obecnie 7. rakietą świata, a Polak walczył z nim jak równy z równym.

Po znakomitym triumfie Polaka nad Gaelem Monfilsem przyszedł czas na kolejnego solidnego przeciwnika, a mianowicie Stefanosa Tsitsipasa.

W pierwszym secie Hubert już prawie "miał" Tsitsipasa, lecz przy wyniku 5:5 Grek przełamał i ostatecznie zwyciężył 7:5.

Drugiego seta kapitalnie rozegrał Hurkacz. Przełamując Greka dość szybko zyskał przewagę, którą "dociągnął" do końca seta. Polak w 2. partii zwyciężył 6:3.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Pewne serwisy po obu stronach skutkowały brakiem przełamań oraz tie-breakiem. Ostatecznie to jednak Tsitsipas okazał się lepszy i to on zagra w ćwierćfinale z Novakiem Djokoviciem.

Hubert Hurkacz [34.] - Stefanos Tsitsipas [7.] (Grecja) 1:2 (5:7; 6:3; 6:7 (5))