Tenis - ATP Szanghaj: ćwierćfinał dla Kubota i Melo!

• Data publikacji: 10.10.2019, 10:07

Polsko-brazylijska para pokonała w 1/8 finału ATP w Szanghaju indyjsko-kanadyjski duet Bopanna/Shapovalov. Nie było łatwo, ale ostatecznie Kubot i Melo wygrali 2:1.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Pewne zwycięstwa serwującej pary. Przełamanie nastąpiło dopiero w 9. gemie, przez co Kubot i Melo po późniejszej wygranej przy własnej zagrywce zwyciężyli pierwszego seta 6:4.

Trzeci set był już nieco mniej zależny od serwisów. Jako pierwsi przełamali Polak i Brazylijczyk, lecz potem dwukrotnie nie wykorzystali swoich zagrywek. Ostatecznie Bopanna i Shapovalov triumfowali w drugim secie 6:3.

W super tie-breaku lepsi okazali się Łukasz i Marcelo wygrywając 10:7 i ostatecznie pokonali oni indyjsko-kanadyjską parę 2:1.

Rywalami Kubota i Melo w ćwierćfinale będą Ivan Dodig i Filip Polasek.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Brazylia) - Rohan Bopanna/Denis Shapovalov (Indie/Kanada) 2:1 (6:4; 3:6; 10:7)