El. ME U-17: zwycięski początek Polaków!
pixabay

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 09.10.2019, 18:00

Polscy piłkarze do lat 17 udanie rozpoczęli eliminacje do Mistrzostw Europy, wygrywając w Toruniu z Macedonią Północną - 3:2.

Faworytami meczu byli młodzi Polacy i nie zawiedli tych oczekiwań, choć Macedończycy napsuli im sporo krwi. Od samego początku Biało-Czerwoni dominowali na boisku, ale nie potrafili przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę rywali. Ci zaś sporadycznie atakowali bramkę Krzysztofa Bąkowskiego, ale jeden z takowych przyniósł im nieoczekiwane prowadzenie. W 19. minucie, Kristijan Tasevski zagrał piłkę do Filipa Gjorgoskiego, a ten pokonał polskiego bramkarza. Radość Macedończyków trwała tylko dziesięć minut, ponieważ wtedy wyrównał Filip Balcewicz, korzystając z dogrania Radosława Cielemęckiego. Taki wynik utrzymał się do przerwy i oba zespoły schodziły do szatni z remisem.

Po zmianie stron, Biało-Czerwoni podkręcili nieco tempo i zdobyli przewagę. Nieco po ponad godzinie gry, prowadzenie Polakom dał Patryk Kusztal, a kolejną asystą popisał się Cielemęcki. W 70. minucie było już - 3:1, gdy do bramki Stefana Mitreva trafił Kacper Kozłowski. Macedończycy zdołali jeszcze w końcówce meczu zmniejszyć rozmiary porażki, gdy do polskiej bramki trafił rezerwowy Emir Saitoski.

Polska - Macedonia Północna 3:2 (1:1)

Bramki: 29' Balcewicz, 63' Kusztal, 70' Kozłowski - 19' Gjorgoski, 87' Saitoski

Polska: Bąkowski - Malec, Mosór, Balcewicz, Tomal - Łęgowski, Kisiel (86' Gogół), Kusztal (74' Żurek), Kozłowski, Cielemęcki - Włodarczyk (78' Wasilewski)

Macedonia Północna: Mitrev - Ibraimi, Gjorgoski, Redjepi, Tasevski - Feta, Rakipi, Talakov (76' Saitoski), Limani (90' Stojanovski) - Taipi, Trpchevski (77' Elezi)

Żółte kartki: 30' Łęgowski, 90+5' Cielemęcki

Sędziował: Paul McLaughlin (Irlandia)

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Get Well Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.