Tenis - ATP Szanghaj: awans Kubota i Melo, porażka Hurkacza i Paire

• Data publikacji: 09.10.2019, 16:30

W środę, na szanghajskich kortach, ze zmiennym szczęściem rywalizowały dwa "polskie" deble. Łukasz Kubot i Marcelo Melo cieszyli się ze zwycięstwa, a Hubert Hurkacz z Benoitem Paire musieli pożegnać się z dalszą rywalizacją.

Jako pierwsi na korcie pojawili się Łukasz z Marcelo, którzy rywalizowali z chorwacko-chińskim duetem - Borna Corić/Runhao Hua. Mecz był stosunkowo wyrównany, aczkolwiek pod pełną kontrolą Polaka i Brazylijczyka. Pierwszego seta wygrali oni - 6:4, zaś w drugim musieli pomęczyć się nieco dłużej, triumfując ostatecznie - 7:5. Ich przeciwnikami w walce o ćwierćfinał będzie hindusko-kanadyjski debel Rohan Bopanna/Denis Shapovalov.

Kilka godzin później swój mecz rozegrali Hubert Hurkacz i Benoit Paire, którzy mierzyli się z chorwacko-brazylijską parą - Mate Pavić/Bruno Soares. Niestety, oni nie mieli tyle szczęścia co ich koledzy i w dwóch setach... przegrali. W pierwszej partii, rywale zwyciężyli bardzo pewnie - 6:1, a w drugiej walka była już bardziej zacięta. Ostatecznie zakończyła się ona sukcesem Mate i Bruno, którzy  wygrali ją - 7:5 i cieszyli się z awansu do kolejnej rundy.